Czarna lista 2009

Czarna lista 200912.12.2009 11:05
black list
black list
Ireneusz Podsobiński

Od 2004 roku w grudniu pojawia się Czarna Lista, czyli spis najlepszych (według grupy asystentów producentów, agentów itd.) scenariuszy, które nie doczekały się realizacji. Cóż, jak tak patrzę na tę listę, jakoś mnie to nie dziwi...

Od 2004 roku w grudniu pojawia się Czarna Lista, czyli spis najlepszych (według grupy asystentów producentów, agentów itd.) scenariuszy, które nie doczekały się realizacji. Cóż, jak tak patrzę na tę listę, jakoś mnie to nie dziwi...

Poniżej możecie przeczytać top 10 z 97 scenariuszy:

  1. The Muppet Man, scen. Christopher Weekes: biografia Jima Hensona.
  1. The Social Network, scen. Aaron Sorkin: historia stworzenia Facebooka. Dziwne, że się tutaj znalazł, bo film jest w trakcie realizacji - reżyseruje David Fincher, a w rolach głównych występują Jesse Eisenberg, Rashida Jones i Justin Timberlake.
  1. The Voices, scen. Michael R. Perry: Schizofrenik Jerry przez przypadek zabija atrakcyjną kobietę. Podczas zacierania śladów przyjmuje porady od swojego kota i psa.
  1. Prisoners, scen. Aaron Guzikowski: Córka chrześcijanina Kellera Dovera znika w Dzień Dziękczynienia. Mężczyzna zrobi wszystko by ją odzyskać - porywa i torturuje podejrzanego, którego policja puściła wolno. Ale czy to prawdziwy porywacz?
  1. Cedar Rapids, scen. Phil Johnston: Agent ubezpieczeniowy z małego miasteczka wybiera się do dużego miasta na konwencję by reprezentować swoją firmę Cedar Rapids i tym samym uratować miejsca pracy współpracowników. Kolejny film, który jest w trakcie realizacji - w rolach głównych m.in. Sigourney Weaver, John C. Reilly, Anne Heche.
  1. Londongrad, scen. David Scarpa: Adaptacja książki Alana Cowella The Terminal Spy: A True Story of Espionage, Betrayal and Murder. Innymi słowy, biografia Aleksandra Litwinienki.
  1. L.A. Rex, scen. Will Beall (na podstawie jego powieści): Początkujący policjant zostaje przydzielony do starego wygi. Nietypowy duet walczy z meksykańską mafią, brutalnym gangiem morderców i skorumpowanymi gliniarzami. Sęk w tym, że żółtodziób może się okazać nie tak do końca czysty jak jego odznaka.
  1. Desperados, scen. Ellen Rapoport: 30-letnia pani prokurator chyba w końcu trafiła na tego jedynego. Niestety, gdy po kilku dniach od pierwszej wspólnie spędzonej nocy facet nie oddzwania, kobieta w szale wściekłości wysyła mu nieprzyjemnego maila. Wtedy dowiaduje się, że mężczyzna leży w jakimś meksykańskim szpitalu z połamanymi kośćmi. Zdesperowana kobieta wybiera się z przyjaciółką do Meksyku, by skasować obraźliwego maila, zanim zniszczy coś, co może się okazać tą prawdziwą miłością.
  1. The Gunslinger, scen. John Hlavin: Gdy teksański strażnik zostaje zabity w brutalny sposób, jego starszy brat (snajper), Sam Lee Hensley, planuje zemstę na tajemniczym i sadystycznym przywódcy narkotykowego kartelu. Jedyne, co przyniesie mu zemsta, to siedem lat w więzieniu, utratę prawej ręki i oka, oraz narazi na niebezpieczeństwo jego bliskich.
  1. By Way of Helena, scen. Matt Cook: Teksański strażnik David Kingston i jego meksykańska żona zostają wysłani do tajemniczego miasteczka Helena w celu zbadania kilku ciał w rzece. Na miejscu odkrywają idylliczne miasto, w którym nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Jak widać, praktycznie wszystkie pomysły gdzieś już się pojawiły. Owszem, trudno teraz wymyślić coś oryginalnego, dlatego jedyną pozycją, która by mnie zainteresowała to By Way of Helena - lubię przewrotne klimaty. No może jeszcze biografia Litwinienki, bo jego przypadek jest całkiem intrygujący.

Pełną listę możecie znaleźć TUTAJ.

Źródło: /Film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)