Czas na telewizję mobilną

Czas na telewizję mobilną
Blomedia poleca

28.05.2012 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już wkrótce w ofercie Cyfrowego Polsatu pojawi się nowa usługa – telewizja mobilna.

Już wkrótce w ofercie Cyfrowego Polsatu pojawi się nowa usługa – telewizja mobilna.

Telewizja mobilna znana jest na rynku od lat. Cyfrowy Polsat całkowicie odchodzi jednak od zasad, na których ta usługa była dotychczas dostępna. Zmienia przede wszystkim sposób dostarczania sygnału telewizyjnego. W przypadku oferty Cyfrowego Polsatu nie będzie to streaming realizowany za pomocą łącza internetowego, ale sygnał odbierany w standardzie DVB-T. Telewizję będzie można oglądać na żywo, czyli w tradycyjny sposób, bez opłat związanych z przesyłem danych, bo takiego przesyłu nie ma.

Cyfrowy Polsat będzie oferował swym Klientom kieszonkowy tuner telewizyjny M-T 5000. Zaletą tego urządzenia są niewielkie rozmiary zbliżone do telefonu komórkowego, wbudowana, niewielka, wysuwana antena, która poprawia jakość odbieranego sygnału oraz, co ważniejsze, jego mobilność. Tuner M-T 5000 nie potrzebuje fizycznego połączenia z urządzeniem mobilnym, ponieważ sygnał jest przekazywany za pomocą sieci Wi-Fi.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy, że na swoim urządzeniu mobilnym: tablecie, smartfonie (wkrótce również na laptopie) zainstalujemy aplikację pobraną z Apple Store lub z Google Play (w zależności od systemu operacyjnego, pod kontrolą którego działa urządzenie). Ograniczeni jesteśmy wyłącznie zasięgiem sygnału Wi-Fi generowanego przez tuner.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2012/05/unnamed287215.jpg)

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim mamy dużą swobodę korzystania z telewizji. W ogrodzie czy na balkonie – bez względu na miejsce można śledzić transmisję wybranego meczu lub oglądać ulubiony serial. Dzięki niewielkim wymiarom urządzenie idealnie nadaje się do wykorzystania na zewnątrz. Wyobraźmy sobie, jak przyjemne może być oglądanie meczu, gdy stoimy w korku lub czekamy na autobus?

M-T 5000 służy do odbioru kodowanych programów telewizyjnych i radiowych, oferowanych w ramach usługi TV Mobilna (na start 8 kanałów telewizyjnych i 12 radiowych), jak również ogólnodostępnych kanałów z naziemnej telewizji cyfrowej. Koncepcja telewizji mobilnej, oferowanej na zasadach przedstawionych przez Cyfrowy Polsat, to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza ze względu na sposób przekazywania sygnału. Użytkownik nie musi martwić się o ilość przesłanych danych – może więc korzystać z telewizji bez ograniczeń.

Jest to ciekawy kierunek rozwoju usług mobilnych – z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów dotyczących tej usługi.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2012/05/ikonatvmobilna287215.jpg)
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)