Czego NIE robić z telewizorem?

Strona głównaCzego NIE robić z telewizorem?
15.01.2009 14:00
Czego NIE robić z telewizorem?
Szymon Adamus
Szymon Adamus

Panele LCD, PDP, Laser TV, OLED, SED... oj dużo tego. Większość z nich to zabawki, za które fan kina domowego jest skłonny oddać swoją prawicę (przecież pilota można obsługiwać lewą ręką).

Zrobimy dla nich wszystko... ale nie wszystko powinniśmy!

Panele LCD, PDP, Laser TV, OLED, SED... oj dużo tego. Większość z nich to zabawki, za które fan kina domowego jest skłonny oddać swoją prawicę (przecież pilota można obsługiwać lewą ręką).

Zrobimy dla nich wszystko... ale nie wszystko powinniśmy!

Czyszczenie

Żeby było jasne. Telewizor należy czyścić. Nie po to kupujemy matrycę Full HD by piksele zasłaniał nam kurz. Ale pamiętajcie o tym by NIE czyścić telewizora czym popadnie! Kiedyś znajomy zapytał mnie czy może wyczyścić telewizor HD Ready płynem do okien. Powiedziałem mu, że może, ale niech najpierw sprawdzi warunki gwarancji.

Zaopatrzcie się w suche, antystatyczne szmatki. Do bardziej uporczywych plam używajcie płynów przeznaczonych do czyszczenia ekranów z jak najmniejszą ilością alkoholu.

Ewentualnie możecie kupić widoczny powyżej luksusowy płyn.

Kable

Kupując telewizor za kilka tysięcy złotych, odtwarzacz Blu-ray, konsolę i dobre głośniki NIE idźcie na kompromis w kwestii okablowania. Nie mówię by od razu kupować kable HDMI za 1000 złotych (nie ma to najmniejszego sensu), ale wybierzcie po prostu rodzaj przewodów odpowiedni do sprzętu.

HDMI można dostać w zwykłych marketach spożywczych za (dosłownie) kilkadziesiąt złotych. Podobnie Componenty. Zapomnijcie o eurozłączach i chinchach. Nawet jeśli wiążą Was z nimi stosunki sentymentalne.

Ogrzewanie

NIE stawiajcie sprzętu przed kaloryferem.

380883073720336106

Zapewne nic się nie stanie, ale po co ryzykować? Zima zrobiła się ciut mroźniejsza niż dotychczas i zapewne wielu z Was grzeje w domach jak na parowcach. Dzisiejszy sprzęt elektroniczny ma dość dużą tolerancję na takie warunki, ale nie wystawiajmy go na niepotrzebną próbę.

Jeszcze się nam plazma zagotuje, a ciekłe kryształy rozpłyną (tutaj, żeby było jasne, mrugam do Was okiem).

Wii

Konsole nowej generacji takie jak Xboxa 360 i Playstation 3 to znakomite dodatki do panelu 1080p. PS3 ma wbudowany Blu-ray, Xbox odtwarza filmy w HD, a jakością DVD deklasuje niejeden odtwarzacz stacjonarny. Jeśli natomiast idzie o konsolę Wii, to nie oferuje ona wysokiej rozdzielczości (tylko 480p po componencie) i nie umie odtwarzać ani filmów, ani muzyki. Jest za to super zabawna!

Tylko jeśli już bawicie się z Wii wraz ze znajomymi to NIE pozwólcie im zapomnieć o paskach zabezpieczających. Chyba, że chcecie skończyć jak tak ten kolega:

Źródło: WikimediaCommons

Udostępnij:
Komentarze (0)