Czego nie wiecie o piersiach Lary Croft, czyli zadziwiające fakty ze świata gier

Czego nie wiecie o piersiach Lary Croft, czyli zadziwiające fakty ze świata gier

Czego nie wiecie o piersiach Lary Croft, czyli zadziwiające fakty ze świata gier
Marek Maruszczak
22.05.2012 23:00

Jeżeli raz zobaczyło się napompowany biust pani archeolog z Tomb Ridera, to trudno wymazać ten widok z pamięci. Niewielu graczy wie jednak, skąd wziął się tak imponujący rozmiar miseczki u Lary Croft. Te i inne interesujące fakty ze świata gier wideo znajdziecie w dzisiejszym zestawieniu.

Zadziwiające fakty ze świata gier wideo 1

Świat gier wideo skrywa wiele ciekawych informacji, które rzadko są w stanie przebić się do publicznej wiadomości. Twórcy strony Didyouknowgaming postanowili zaprezentować je w interesujący, graficzny sposób.

Małe siostrzyczki z Bioshocka miały pierwotnie być kretopodobnymi stworzeniami przemierzającymi Rapture w poszukiwaniach ADAM-a.

Obraz

W ludzkim ciele jest gen nazwany na cześć Sonica.

Obraz

Według pierwotnego projektu w walce z kolosami w Shadow of the Colossus miały nas wspierać NPC. Okazało się to niemożliwe ze względu na zbyt małą moc obliczeniową PS2.

Obraz

To nie są srebrne buty. Wszyscy piloci kosmiczni z uniwersum Star Fox amputowali sobie nogi, aby krew nie odpływała im z mózgów podczas silnych przeciążeń.

Obraz

Wzory na kapturze Arboka różnią się w zależności od regionu, z którego pochodzi pokemon.

Zadziwiające fakty ze świata gier wideo 2

Obraz

Przed zaprojektowaniem nekromorfów z Dead Space producenci z EA Redwood Shores analizowali zdjęcia ofiar wypadków samochodowych. Obejrzeli również setki horrorów w poszukiwaniu inspiracji dla wyglądu potworów wykorzystanych w grze.

Obraz

Wygląd wież widocznych na ekranie powitalnym w PS2 zależy od postępów gracza. W im więcej tytułów zagrał właściciel konsoli, tym większa będzie liczba wież. Podobna zależność występuje pomiędzy długością grania i wysokością wieży.

Obraz

U szczytu popularności Dragon Questa w Japonii gra była wydawana wyłącznie w weekendy, ponieważ w innym przypadku tysiące uczniów opuszczało z jej powodu zajęcia.

Obraz

Gigantyczny rozmiar piersi Lary Croft jest efektem pomyłki projektanta. Wartość odpowiadająca za rozmiar jej klatki piersiowej została przypadkowo ustawiona na 150%, a kiedy współpracownicy projektanta zobaczyli efekt pomyłki, przekonali go, że nadmuchany biust powinien już taki zostać.

Obraz

Wszystkie głosy w grze Golden Axe zostały nagrane przez amerykańskich więźniów oczekujących na wykonanie wyroku śmierci. Głos krasnoluda należał w rzeczywistości do mężczyzny o pseudonimie Bloodaliser.

Zadziwiające fakty ze świata gier wideo 3

Obraz

Dhalsim ze Street Fightera nosi naszyjnik wykonany z czaszek. Czaszki należą do dzieci, które umarły w jego rodzinnej wiosce, a wojownik nosi je, aby uczcić ich pamięć i honor.

Obraz

Barwa Mega Mana wynika z ograniczeń konsoli NES. Wśród 54 kolorów dostępnych dla programistów znajduje się najwięcej odcieni niebieskiego.

Obraz

Według instrukcji do gry Super Mario Bros, kiedy Bowser po raz pierwszy najechał Grzybowe Królestwo zamienił jego mieszkańców w metalowe kwadraty, z których po uderzeniu wypadają pieniądze i znajdźki.

Obraz

Starcraft to pierwsza gra komputerowa, która fizycznie została wysłana w kosmos. Na pokład wahadłowca zabrał ją 27 maja 1999 roku członek misji STS-96, który jest fanem Starcrafta.

Obraz

Satoshi Tajiri - twórca pokemonów, wpadł na pomysł stworzenia gry dzięki temu, że jako dziecko zbierał gąsienice i obserwował, jak przepoczwarzają się w motyle.

Jeżeli chcielibyście poznać więcej interesujących, ale szerzej nieznanych faktów dotyczących gier wideo, to zajrzyjcie na stronę Didyouknowgaming.

Źródło: didyouknowgaming

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)