Człowieku, znowu nie posprzątałeś kuwety! Tailio zadba o porządek i zdrowie kota

Strona głównaCzłowieku, znowu nie posprzątałeś kuwety! Tailio zadba o porządek i zdrowie kota
14.11.2014 08:13
Człowieku, znowu nie posprzątałeś kuwety! Tailio zadba o porządek i zdrowie kota
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Inteligentna kuweta? Tailio pokazuje, że jest jeszcze wiele przedmiotów, do których można przyczepić WiFi i kilka smart-funkcji.

bESzpMmZ

Można się śmiać, ale za Tailio stoi naprawdę ciekawa i pomocna inicjatywa. Na pierwszy rzut oka to kuweta z WiFi, która monitoruje, jak często załatwia się kot. Dzięki temu właściciel wie, kiedy ma posprzątać kuwetę, żeby jego pupil był szczęśliwy.

Głupie? Pewnie żaden właściciel kota się z tym nie zgodzi. Tym bardziej że Tailio może zadbać o zdrowie czworonoga. Jak? Ważąc go za każdym razem, gdy wchodzi do kuwety.

Tailio - kieszonkowy weterynarz

382892839107128307

Wbrew pozorom to naprawdę potrzebne, bo pierwsze objawy choroby można zauważyć po spadku wagi. I po tym, jak często kot odwiedza swoją toaletę i jak się w niej zachowuje. Tailio, przesyłając te informacje na smartfona, za pomocą specjalnej aplikacji analizuje “wyniki” i da znać, gdy zauważy odstępstwa od normy.

382892839107259379

Pomysł może wydawać się śmieszny, ale ja jestem za. Zwierzęta nie mogą powiedzieć, że coś im dolega, więc im szybciej zdiagnozuje się problem, tym lepiej dla kota. Plusem Tailio jest też fakt, że to uniwersalne urządzenie i według zapowiedzi twórców może współpracować z kilkoma kotami, rozpoznając i odróżniając je.

382892839107390451

Na Kickstarterze Tailio dostać można za 99 dolarów. To promocyjna cena, więc warto się pospieszyć.

Udostępnij:
bESzpMnl
Komentarze (3)
bESzpMnX