Czwarty film Alejandra Gonzaleza Inarritu [zwiastun]

Czwarty film Alejandra Gonzaleza Inarritu [zwiastun]
16.07.2010 12:52
Czwarty film Alejandra Gonzaleza Inarritu [zwiastun]
Michał Nowak
Michał Nowak

Osławiony meksykański reżyser, twórca znamienitego Amores Perros, a także 21. gramów i Babel, niebawem powinien uderzyć do kin ze swoim najnowszym projektem. Film nosi tytuł Biutiful i wszystko wskazuje na to, że będzie to produkcja dość różniąca się od tego, do czego Inarritu zdołał nas przyzwyczaić w swoich poprzednich filmach.

Osławiony meksykański reżyser, twórca znamienitego Amores Perros, a także 21. gramów i Babel, niebawem powinien uderzyć do kin ze swoim najnowszym projektem. Film nosi tytuł *Biutiful *i wszystko wskazuje na to, że będzie to produkcja dość różniąca się od tego, do czego Inarritu zdołał nas przyzwyczaić w swoich poprzednich filmach.

Fabuła: Bohaterem jest Uxbal (Javier Bardem), człowiek o wielu bolączkach i zawodach. Można go określić mianem oddanego ojca, zagubionego syna, wolnego ducha, nielegalnego biznesmena. Mężczyzna przeczuwa zbliżającą się śmierć, co będzie pretekstem do uporządkowania swojego życia. Uxbal musi znaleźć równowagę pomiędzy przetrwaniem w marginalnej części społeczeństwa Barcelony, a zapewnieniem przyszłości swoim dzieciom, które zdają się nie posiadać celu w swoim życiu.

Inarritu po raz pierwszy postanowił skupić się na historii jednego człowieka, rezygnując przy tym z mozaikowej fabuły, gdzie mieliśmy kilka luźno powiązanych ze sobą opowieści. To również pierwszy raz, kiedy przy scenariuszu nie pracował Guillermo Arriaga, który tworzył skrypt do poprzednich filmów Gonzaleza Inarritu. Film miał już swoją premierę w Cannes, na razie nie wiadomo czy doczeka się kinowej dystrybucji w Polsce. Ba, w tej chwili nie ma nawet ustalonego amerykańskiego dystrybutora.

*Biutiful *wyreżyserował Alejandro González I?árritu, w filmie występują Javier Bardem, Ruben Ochandiano i Blanca Portillo. Najbliższe premiery szykują się w Hiszpanii (sierpień) i Francji (październik).

396060972647142362

foto: filmweb, IMDb

Źródło: Empire

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)