Czy już powstaje "Lambo" na prąd? [wideo]

Niestety doczekaliśmy się chwili, w której legendarne modele samochodów mają swoich elektrycznych następców. Dzisiaj możecie rzucić okiem na koncepcję ponadczasowego Lamborghini Minotauro, które stanie się początkiem końca klasycznych motoryzacyjnych piękności.

lamborghini
lamborghini
Marcin Krzewicki

15.10.2010 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestety doczekaliśmy się chwili, w której legendarne modele samochodów mają swoich elektrycznych następców. Dzisiaj możecie rzucić okiem na koncepcję ponadczasowego Lamborghini Minotauro, które stanie się początkiem końca klasycznych motoryzacyjnych piękności.

Lamborghini Minotauro z początku było tylko śmiałą i dojrzałą studencką koncepcją stworzoną przez Andrei Avarvarii. Według tego zdolnego projektanta nowe Lambo powinno mieć cztery asynchroniczne silniki elektryczne rozdzielające moc w proporcji: 30% - przednia oś, 70% - tylna oś. W takiej wyścigówce z przyszłości nie może zabraknąć na przykład systemu KERS (Kinetic Energy Recovery System) oraz wielu innych technologicznych usprawnień.

Na razie jest to pojazd koncepcyjny, lecz producent bardzo poważnie rozważa jego produkcję. Nie ma się co dziwić - przecież nie od wczoraj wszystkie koncerny samochodowe starają się opracowywać i wdrażać samochody o napędzie hybrydowym i elektrycznym. Zresztą na co tutaj czekać. Może i ropy starczy na ponad 100 lat, ale jaka będzie jej cena, kiedy ze złóż będą wysysane ostatnie krople czarnego złota, które rządzi światem?

Lamborghini Minotauro - student design project - overview

Lamborghini Minotauro student design project - the lights explained

Źródło: techblog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.