Czy Nintendo ukradło pomysł na 3DS‑a?

Emerytowany inżynier Sony skarży Nintendo o kradzież jego rozwiązań, na bazie których powstała przenośna konsola Nintendo 3DS. Będzie dym?

Czy Nintendo ukradło pomysł na 3DS-a?
Szymon Adamus

Emerytowany inżynier Sony skarży Nintendo o kradzież jego rozwiązań, na bazie których powstała przenośna konsola Nintendo 3DS. Będzie dym?

Sprawa dotyczy systemu generowania obrazu trójwymiarowego, bez konieczności używania okularów. Obraz autostereoskopowy jest tym, czym 3DS chce podbić świat. Bez tej funkcji byłby to tylko nieco silniejszy DS.

Wielkie N jest skarżone przez firmę Tomita Technologies założoną przez Seijiro Tomita, pracującego przed emeryturą przez 30 lat w Sony. Ten naukowiec ma w rękach kilkadziesiąt patentów. Jednym z nich jest technologia tworzenia 3D bez okularów.

Obraz

Z dokumentami biura patentowego można zaznajomić się samemu. Rzeczywiście opisują one ekran autostereo. Podobno inni producenci wykupili od twórcy prawa do używania tej technologii, ale ani japoński, ani amerykański oddział Nintendo nie pokwapił się by legalnie pozyskać prawa do używania patentu wynalazcy.

Obecnie Tomita chce by sąd przyznał, że Nintendo działało celowo i zasądził odszkodowania.

Może być ciekawie.

Źródło: gamasutra

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.