Czy Wall-E będzie najlepszą animacją wszechczasów?

Czy Wall-E będzie najlepszą animacją wszechczasów?

Łukasz Mantiuk
11.07.2008 20:00

Wszystko na to wskazuje, ponieważ jakiekolwiek recenzje tej animacji zawsze są pozytywne. To zdumiewające, ale mały i sympatyczny robocik naprawdę podbija cały świat. Ale do rzeczy. W najpopularniejszym serwisie filmowym ? imdb.com ? gdzie głosują miliony widzów i fanów, Wall-E ma średnią 8.7 przy 32 tysiącach głosów. Niby mało, jednak kilka dni po premierze film znajdował się na dziewiątej pozycji najlepszych filmów wszechczasów, na chwilę obecną spadł na miejsce 19, co jednak i tak nie jest wynikiem złym, ponieważ pobił on takie hity jak ubiegłoroczny tryumfator Oscarowy ? To nie jest kraj dla starych ludzi (miejsce 71). Niżej są też takie przeboje jak Matrix (31), Siedem (33), Memento (29), Fight Club (23) czy Milczenie owiec (25). Wall-E jest również najwyżej uplasowaną animacją w tym rankingu. Za nim, aż na 128 pozycji jest inna animacja Pixara, Ratatuj.

Wszystko na to wskazuje, ponieważ jakiekolwiek recenzje tej animacji zawsze są pozytywne. To zdumiewające, ale mały i sympatyczny robocik naprawdę podbija cały świat. Ale do rzeczy. W najpopularniejszym serwisie filmowym ? imdb.com ? gdzie głosują miliony widzów i fanów, Wall-E ma średnią 8.7 przy 32 tysiącach głosów. Niby mało, jednak kilka dni po premierze film znajdował się na dziewiątej pozycji najlepszych filmów wszechczasów, na chwilę obecną spadł na miejsce 19, co jednak i tak nie jest wynikiem złym, ponieważ pobił on takie hity jak ubiegłoroczny tryumfator Oscarowy ? To nie jest kraj dla starych ludzi (miejsce 71). Niżej są też takie przeboje jak Matrix (31), *Siedem *(33), *Memento *(29), Fight Club (23) czy Milczenie owiec (25). Wall-E jest również najwyżej uplasowaną animacją w tym rankingu. Za nim, aż na 128 pozycji jest inna animacja Pixara, Ratatuj.

Ale to nie wszystko. Inny znany serwis filmowy ? rottentomatoes.com, w którym użytkownicy oceniają filmy wg skali procentowej doczekał się już 176 opinii, a 97% z nich to pozytywy - w serwisie tym nie wystarczy ocenić, trzeba też napisać recenzję. Nie sposób wymienić wszystkie serwisy, jednak na przykład Slashfilm dał tej animacji 10/10, a polska Stopklatka napisała bardzo ciepłą i pochlebną recenzję.

W Stanach Zjednoczonych rozgorzała dyskusja na temat tego, czy Wall-E może zamieszać podczas rozdania Oscarów. Wielu krytyków sądzi, że nominację, jak i statuetkę w kategorii Najlepsza animacja ma już w kieszeni, mowa jednak jest również o innych kategoriach, takich jak reżyseria, muzyka, czy uwaga? Najlepszy Film! W całej historii Oscarów tylko raz zdarzyło się, aby film animowany otrzymał nominację w tej kategorii. Było to w 1991 roku, a owym filmem była Piękna i bestia Disney?a. Nie muszę już chyba mówić, że jeszcze nigdy żadna animacja nie wygrała w tej kategorii.

O geniuszu i inteligencji Pixarowskiej animacji Amerykanie przekonują się już od dwóch tygodni, w Polsce film debiutuje 18 lipca. Czy rzeczywiście jest, nad czym się zachwycać? Po olbrzymiej ilości zapowiedzi, filmików i zdjęć nie mam żadnych wątpliwości ? Wall-E musi być rewelacyjny, nie sądzicie?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)