Czy wiesz, że... most też da się "zwinąć"? [wideo]

Nie chodzi o dokonywanie czynów niezgodnych z prawem, ale o niezwykłą architekturę. Na świecie jest niewiele zwijanych mostów, a szkoda bo wyglądają po prostu bajecznie.

most
most
Marcin Krzewicki

19.07.2010 | aktual.: 11.03.2022 14:00

Nie chodzi o dokonywanie czynów niezgodnych z prawem, ale o niezwykłą architekturę. Na świecie jest niewiele zwijanych mostów, a szkoda bo wyglądają po prostu bajecznie.

Wiadomo, że przy budowie jakiegokolwiek mostu na pierwszym miejscu stoi jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo. Pomimo tego design tych architektur jest równie ważny. Nie słyszałem jeszcze, żeby jakiś most, tuż po ukończeniu budowy, był przyozdabiany jakimiś dodatkowymi elementami. Dlatego też tak ważna jest umiejętność połączenia funkcjonalności i wytrzymałości z nienagannym wyglądem.

Idealnym tego przykładem może być niewielki, zwijany most, który zaprojektowało Heatherwick Studio. Są oni między innymi twórcami Katedry Seed z ostatnich pokazów Expo. Eklektyczny most jest zdecydowanie mniejszym projektem, ale za to imponującym. Architektura ta powstała w 2004 roku. Ma długość 12 metrów i znajduje się przy Grand Union Canal w Wielkiej Brytanii. Most w 2005 roku został wyróżniony nagrodą British Structural Steel Design.

Heatherwick Studios: Rolling Bridge

LONDON SIGHTS,The Rolling Bridge, Paddington .......

Źródło: heatherwick

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.