Darmowe gry na Nowy Rok

Darmowe gry na Nowy Rok24.01.2011 19:43
Darmowe gry na Nowy Rok
Henryk Tur

Nowy Rok to początek kolejnego okresu, w którym będziemy wydawać pieniądze na gry. Można jednak zyskać sporo tytułów bez konieczności wydawania grosza. Darmowe gry na PC wychodzą cały czas, więc postanowiłem rzucić okiem, co oryginalnego pojawiło się w ostatnim roku.

Nowy Rok to początek kolejnego okresu, w którym będziemy wydawać pieniądze na gry. Można jednak zyskać sporo tytułów bez konieczności wydawania grosza. Darmowe gry na PC wychodzą cały czas, więc postanowiłem rzucić okiem, co oryginalnego pojawiło się w ostatnim roku.

Tekst ten miał ukazać się w pierwszym tygodniu 2011, jednak z uwagi na moje problemy zdrowotne idzie dopiero dziś. To gwoli wyjaśnienia, skąd Nowy Rok w tytule. Wybór jest subiektywny, więc jeśli się komuś nie podoba - niech zatrzyma to dla siebie. Ale jeśli się podoba - chwalić można jak najbardziej ;).

Darmowe gry na PC - platformówki retropodobne w przeglądarkach

Najpierw gry przeglądarkowe - platformówki. Tutaj mogę polecić Redder. To pozycja, w której astronauta ląduje awaryjnie na obcej planecie. Musi on odnaleźć kryształy do zasilenia swego statku. Duży i zróżnicowany świat, checkpointy, a przede wszystkim fajny, staroszkolny klimat sprawiają, że warto spędzić przy tym tytule trochę czasu - tutaj. Inna bajka to natomiast Liferaft: Zero. Tu steruje się klonami dziewczyny, które szaleni naukowcy testują w laboratorium. Przeszkód jest mnóstwo, więc nikt nie powinien narzekać.

390298994242760437

Kolejny tytuł utrzymany w stylu retro: Grand Mystic Quest of Discovery. Steruje się magiem w kilkunastu pomieszczeniach. Oprócz zręczności przyda się logika. Oczywiście darmowe gry na PC z kategorii darmowych platformówek obejmują masę tytułów, jednak w te trzy właśnie grałem najczęściej i je polecam. Ewentualnie dodam jeszcze świetne The Abbey of the Dead oraz One Step Back.

390298994242957045

Ministerstwo Głupich Gier wkrótce na FacebookuDarmowe gry na PC - do pobrania i używania

[/h3]Jeśli preferujecie inne klimaty, to mogę polecić 40 Stories. To gra logiczna, w której naszym celem jest przeprowadzenie dziewczyny  z 40 piętra biurowca do wyjścia. Po drodze nie obędzie się bez kombinacji - co pokazuje poniższy trailer.Plik instalacyjny ma 350 MB i jest tutaj. Zwykle darmowe gry na PC nie mają aż tak wielkich gabarytów.

40 Stories Trailer

Battle Dex zainteresuje natomiast miłośników gier strategicznych oraz karcianek. W grze dostajemy talię kart reprezentujących pojazdy, ulepszenia, skille, itp.,  a następnie ruszamy na pole walki, gdzie dowodzimy jednostkami w systemie turowym. Może brzmi to nieco skomplikowanie, ale wszystko wyjaśni Wam poniższy trailer. Dodam jeszcze, że producent zabawy - Bandera Games - planuje turnieje, w których można będzie zarabiać prawdziwą kasę. Darmowe gry na PC, na których jeszcze można zarobić? Istnieją!

Jeśli natomiast macie ochotę na casualowy relaks, to tutaj zapraszam do przetestowania Dash and the Stolen Treasure. Plik wielkości 166 MB zawiera grę prezentowana na filmiku poniżej. Tego typu darmowe gry na PC znajdują się czasem na płytkach dołączanych do różnych magazynów, jednak mało które mają taki fajny klimat jak ta. A plik pobieramy stąd.

DASH and the Stolen Treasure - Trailer

Gry przeglądarkowe za darmoDarmowe gry na PC - przy tych na pewno nie zaśniesz!

[/h3]Magnesian to pozycja z gatunku science-fiction, w której musimy używać zdolności magnetycznych do pokonywania kolejnych przeszkód. Do powstania użyto silnik Unreal - darmowe gry na PC wykorzystują go dość rzadko. Dzięki temu mamy tak dynamiczne akcje jak te poniżej:

Magnesian Gameplay Trailer

A na koniec futurystyczne wyścigi Cloud 9. Zostały one stworzone przez grupę studentów z Queensland i na tej podstawie można ocenić, że Ci ludzie mogą mieć wkrótce coś do powiedzenia w branży gier wideo. Tytuł ten jest produkcją powstałą pod Windows 7 i Vista. Może jednak ktoś pokusi się użyć go pod XP? Jeśli tak, znajdziecie ją tutaj.

Cloud 9 "The Idea" Trailer

Mógłbym jeszcze pisać i pisać, ale sądzę, że ten zestaw Wam wystarczy - na jakiś czas. Nie umieszczałem tu "szczelanek", a gry, które wymagają nieco myślenia i dają miły relaks. Może i nie są to megahity, ale doskonale spełniają swoje zadanie - pozwalają na jakiś czas oderwać się od świata.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)