Dell pracuje nad GALAXY Tab killerem

Dell pracuje nad GALAXY Tab killerem

Dell
Dell
Krzysztof Cyło
23.09.2010 13:00

Podczas konferencji Oracle w San Francisco firma Dell zaprezentowała swój nowy tablet. Będzie on wyposażony w 7-calowy ekran oraz system operacyjny Android. GALAXY Tab może czuć się zagrożony.

Podczas konferencji Oracle w San Francisco firma Dell zaprezentowała swój nowy tablet. Będzie on wyposażony w 7-calowy ekran oraz system operacyjny Android. GALAXY Tab może czuć się zagrożony.

Nie jest to pierwsze urządzenie tego typu amerykańskiego producenta. Stosunkowo niedawno swoją premierę miał przecież 5-calowy Delll Streak, który również działa pod kontrolą Android OS-u. Póki co nie jest on dostępny u polskich operatorów.

Na temat nowego gadżetu nie wiemy zbyt wiele. Micheal Dell podczas prezentacji pominął niemal wszystkie istotne informacje. Nie podano specyfikacji ani nawet oficjalnej nazwy. Kilka miesięcy temu wyciekły jednak do sieci pewne dokumenty, które sugerowały, że firma pracuje nad 7-calowym tabletem, który miałby nazywać się Looking Glass. Niewykluczone, że te pogłoski właśnie się sprawdzają.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/09/218.jpg)

Jeśli tak rzeczywiście jest, to po Looking Glass możemy się spodziewać ekranu o rozdzielczości 800 x 480, Bluetooth 3,0 EDR, chipsetu Nvidia Tegra 2, kamery 1,3 Mpix, a także 3G i A-GPS. Jako dodatkową opcję wymieniono wówczas tuner DVB-T TV. Wymiary prezentowałyby się w następujący sposób: 198 x 130 x 12,75 mm, przy wadze 500 gramów.

7-calowy tablet trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jednocześnie na początek przyszłego zapowiedziano 10-calową wersję.

Osobiście straciłem już rachubę, ile tabletów ma zostać wydanych. Pewne jednak jest, że przy takiej konkurencji żadna firma nie może się czuć pewna sukcesu swojego urządzenia.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)