Depilator - jaki wybrać? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę

Utrzymanie gładkiej skóry to dla wielu kobiet nie lada wyzwanie. Na szczęście z pomocą przychodzi szeroki wybór depilatorów, z których bez trudu każda kobieta powinna dopasować sobie taki, który najlepiej spełni jej oczekiwania. Podpowiadamy, jaki depilator wybrać.

Podpowiadamy, jaki depilator wybrać
Podpowiadamy, jaki depilator wybrać
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe Philips
Klaudia Stawska-Magdziak

Depilator - jaki wybrać? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Wybór odpowiedniego gadżetu powinien być podyktowany m.in. wrażliwością naszej skóry czy owłosieniem. Poniżej omówimy krótko różne rodzaje depilatorów oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Depilator a epilator - czym się różnią?

Na rynku mamy dostępne różne rodzaje depilatorów, które z pomocą pęset lub obrotowych dysków. Jednak wśród nowych urządzeń pojawiły się również depilatory, które usuwają owłosienie z pomocą światła - to właśnie te urządzenia nazywamy epilatorami.

  • depilator pęsetowy - zalecany do rzadkich, delikatnych włosków;
  • depilator dyskowy - zalecany do gęstego i mocniejszego owłosienia;
  • depilator IPL (epilator) - zalecany do usuwania ciemniejszych włosów przy wyjątkowo delikatnej skórze.

Powyżej, w skrócie omówiliśmy wszystkie rodzaje depilatorów, ale wciąż pozostaje pytanie - jakie wybrać? Postaramy się poniżej odpowiedzieć na to pytanie.

Depilator - jaki wybrać?

Zanim podejmiemy decyzję, jaki depilator kupić, warto bliżej przyjrzeć się poszczególnym rodzajom tych urządzeń, ponieważ każdy przeznaczony dla innego typu skóry czy owłosienia.

Depilator pęsetowy doskonale sprawdza się w przypadku rzadkich i słabszych włosków. Podczas depilacji specjalne pęsety na obracającej się głowicy chwytają i usuwają owłosienie. Zabieg trwa stosunkowo krótko, ale w przypadku skóry wrażliwej może dojść do podrażnień. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z takiego depilatora, warto na początek wybrać model z mniejszą ilością głowic oraz z nakładką łagodzącą.

Depilator dyskowy jest delikatniejszy dla skóry, a przy tym radzi sobie z gęstszym owłosieniem. Obrotowe dyski mają więcej punktów, w których łapią włoski, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie nawet z mocniejszymi włoskami. Na rynku dostępne są modele z dyskami metalowymi lub ceramicznymi, a osoby ze skłonnością do alergii lub stanów zapalnych skóry, powinny sięgnąć po model pokryty srebrno-jonową, antybakteryjną powłoką.

Jeżeli masz bardzo delikatną skórę, a odrastające włoski mają tendencję do wrastania i pozostawiania nieestetycznych i bolesnych stanów zapalnych, lepiej postawić na epilację. Depilator IPL może wydawać się drogim rozwiązaniem, ale jest również ekonomiczny, ponieważ nie wymaga wymiany poszczególnych elementów. Problem w tym, że to rozwiązanie sprawdzi się głównie u osób z ciemnym owłosieniem, a efekty będą jeszcze lepsze, jeśli mają przy tym jasną skórę.

Poza dobraniem odpowiedniego dla siebie rodzaju depilatora warto również zwrócić na kilka podstawowych kwestii technicznych, które wpłyną na komfort używania urządzenia:

  • sposób zasilania - dostępne są modele zasilane akumulatorowo, sieciowo oraz łączące obie te opcje; zachęcamy do wyboru urządzenia zasilanego akumulatorem lub akumulatorowo-sieciowego, dzięki czemu nie ma konieczności ciągłego podłączania depilatora do prądu w czasie zabiegu;
  • minimalna długość włosków, jaką chwyta depilator;
  • miejsca, które można depilować - w zależności od dodatkowych nakładek, urządzenie może pozwolić na usuwanie owłosienia z nóg, rąk, bikini czy twarzy;
  • dodatkowe funkcje, jak oczyszczenie twarzy, golenie, doświetlanie (lampka pozwoli zauważyć pominięte wcześniej włoski);
  • akcesoria dodatkowe - nakładka łagodząca, rękawice peelingujące lub chłodzące, wygodne etui, które pozwoli wszystko spakować.

Jaki depilator na początek?

Jeżeli to pierwszy depilator, jaki planujesz kupić, warto zacząć od modelu z ceramicznymi dyskami lub dyskami pokrytymi hipoalergicznymi jonami-srebra. Zastanów się nad wyborem urządzenia wyposażonego w dodatkowe nakładki, np. masujące lub chłodzące, które ułatwią przeprowadzenie pierwszego zabiegu. Pamiętaj, że depilacja nie jest komfortowa, ale nie powinna bardzo boleć, a z czasem skóra przyzwyczai się do zabiegu.

Jak zwiększyć komfort w czasie depilacji?

Na zwiększenie komfortu w czasie depilacji może wpłynąć kilka cech depilatorów, na które również warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia:

  • wielkość i rodzaj głowicy - dobrze dopasowana pozwoli na szybsze i dokładniejsze golenie, a obrotowa końcówka lepiej dopasuje się do kształtu ciała;
  • prędkość obrotów - im wyższa, tym krócej trwa zabieg, ale na początku lepiej zacząć od niższych obrotów, by nie podrażnić skóry;
  • wodoszczelność - przyda się, jeśli chcemy wykonać depilację pod prysznicem;
  • system masażu lub redukcji bólu - omówiliśmy te funkcje wcześniej, ale w przypadku zakupu pierwszego depilatora, zdecydowanie warto poszukać modelu w nie wyposażone.

Zobacz też:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
gadżetyagdnews

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.