DIMPLE – przydatna naklejka na smartfona! Koniec z narzekaniem na brak przycisków!

DIMPLE – przydatna naklejka na smartfona! Koniec z narzekaniem na brak przycisków!
Adam Bednarek

02.06.2014 02:12, aktual.: 10.03.2022 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dotykowe ekrany to już w zasadzie norma, ale czasami przydałyby się proste przyciski. Wystarczy naklejka, by uzupełnić braki.

Owszem, dotykowe smartfony czy tablety mają na obudowie podstawowe klawisze, ale dla niektórych to za mało. Jak rozwiązać ten problem?

DIMPLE.IO - Your custom Android NFC buttons now live on Indiegogo

W tym przypadku słowo „nakleić” nie jest nadużyciem. Gadżet sfinansowany na portalu Indiegogo to faktycznie naklejka będąca dodatkowymi przyciskami.

Cztery bonusowe klawisze można przypisać do dowolnych funkcji za pomocą specjalnej aplikacji. Od użytkownika zależy, czy w ten sposób uruchomi aparat, przełączy piosenkę czy wykona połączenie.

Obraz

DIMPLE trzeba pochwalić nie tylko za dodatkowe funkcje, ale też za uniwersalność. W końcu to od nas zależy, gdzie naklejka będzie się znajdować. Wygodniej pod ekranem? Montujemy pod ekranem. Lepiej z tyłu? Naklejamy z tyłu. Pełny komfort i mnóstwo możliwości.

Gadżet nie jest drogi – za cztery dodatkowe przyciski trzeba zapłacić 27 dol. Można też kupić wersję pomniejszoną o dwa klawisze, którą wyceniono na 17 dol.

Nie dla każdego

Obraz

Są też jednak wady. DIMPLE nie jest urządzeniem dla wszystkich. Gadżet współpracuje z Androidem w wersji minimum 4.0. Niezbędne jest też wsparcie dla technologii NFC – to krótkozasięgowy standard komunikacji, który umożliwia bezprzewodową wymianę danych na odległość nie większą niż 20 cm.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)