Disco Dog. Wygląda śmiesznie, ale ten gadżet może uratować czworonoga

Disco Dog. Wygląda śmiesznie, ale ten gadżet może uratować czworonoga
Adam Bednarek

17.03.2015 07:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pierwszy rzut oka Disco Dog to kolejny gadżet z mojego ulubionego cyklu: “czego to ludzie nie wymyślą”. Ale ten projekt naprawdę może się przydać właścicielom psów!

Oglądając promocyjny zwiastun zrobiło mi się przykro. Patrzyłem na przeuroczego jamniczka (tak, jamniki są fajne), który nie wiedział, co się wokół niego dzieje, bo ludzie wymyślili sobie, że będzie chodził w głupim stroju. Na dodatek - w świecącym głupim stroju.

Disco Dog - imprezowy pies

Disco Dog ma 256 LED-owych światełek, które mogą wyświetlać masę kolorów, niczym reklamowy neon. Albo napisy - właściciel tworzy je za pomocą specjalnej smartfonowej lokacji.

Zastanawiam się, co jest gorsze. Sweterek dla yorka czy LED-owe lampki dla jamnika, które wyświetlają napis: “Hej, ludzie, jestem Reksio!”?

Obraz

I tak szkoda mi było pieska, gdy nagle twórcy pochwalili się niezwykle ciekawą i potrzebną funkcją. Gdy pies znajdzie się poza zasięgiem Bluetooth, nietypowy “strój” wyświetla komunikat: “zgubiony pies”.

Przydałby się do tego jeszcze numer właściciela albo chociaż adres, żeby można było szybko się skontaktować i przekazać lokalizację psa.

Bezpieczeństwo zwierząt

Nie zdarza się to często, ale kilka razy widziałem biegające psy po okolicy. Wówczas pojawiają się wątpliwości: bezdomny od dawna czy może dopiero co się zgubił i właściciel wciąż go szuka? Ale jak to sprawdzić? Z daleka nie zawsze widać rasę czy numer telefonu wypisany na obroży, a napis, szczególnie nocą, na pewno rzucałby się w oczy.

Obraz

Może więc szkoda, że twórcy skupili się na luźnym, humorystycznym akcencie urządzenia, zamiast wypromować tę kwestię - bezpieczeństwa zwierzaków.

Chociaż źle na tym nie wyszli. Jak na razie zebrali ponad 5 tysięcy dolarów, a zbiórka okaże się sukcesem, gdy na ich kontro trafi 15 tysięcy $.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)