Disco polo kocha nowe technologie

Disco polo kocha nowe technologie

Disco polo kocha nowe technologie
Marta Wawrzyn
24.11.2013 20:22, aktualizacja: 25.11.2013 13:38

Wystarczy pobieżnie przejrzeć twórczość muzyków disco polo, by zauważyć, że kwitnie wśród nich zrozumiała, choć czasem dość dziwnie wyrażana miłość do nowych technologii. Zespoły, przy których piosenkach tańczą miliony Polaków, nie tylko mają nazwy bardzo nam bliskie, ale też śpiewają o sprawach tak ważnych, jak SMS czy Nasza Klasa.

  1. Zespół Skaner, czyli klasyka

Jeden z najstarszych zespołów disco polo, który nosi tę nazwę od wczesnych lat 90. Wtedy to (chyba?) było coś, w końcu kto z nas nie marzył o tak magicznym urządzeniu jak skaner. Dziś i ta nazwa, i ten styl już mocno trąci myszką. Ale mamy dla Was pieśń, której koniecznie powinniście posłuchać, bo w porównaniu z dzisiejszym disco polo wydaje się całkiem skomplikowana pod każdym względem.

Skaner - Moja wolność

  1. Zespół E-maill przez dwa "l"

Nie mamy pojęcia, dlaczego panowie uważają, że "e-mail" pisze się przed dwa "l". Ale przesłuchaliśmy dokładnie jedną z ich pieśni i wiemy na pewno, że potrafią pisać maile, odbierać maile i ogólnie są wielkimi fanami poczty elektronicznej. Zdecydowanie nie mamy nic przeciwko temu, by dalej propagowali ten jakże przydatny wynalazek.

E-MAILL - FIESTA LATINA (OFFICIAL VIDEO)

  1. Allegro Dance na wesele

Mili chłopcy, którzy lubią dziewczyny, a dziewczyny chyba ich lubią trochę mniej. Nie mamy bladego pojęcia, czy chcieli mieć coś wspólnego z serwisem Allegro, czy po prostu potrzebowali w nazwie fajnie brzmiącego słowa – tak czy siak istnieją, śpiewają i nazywają się Allegro Dance. Można ich wynająć na wesele, gdybyście byli w potrzebie.

Allegro Dance - Ona ciągle sama (Oficjalny teledysk)

  1. Piosenka o Naszej Klasie

Zespół Spike szuka w Internecie klasy drugiej B – i oczywiście trafia tam, gdzie trafia każdy, kto zgubił swoją klasę. Utwór idealnie oddaje nastroje i zachowania milionów Polaków, którzy rzucili się na Naszą Klasę, i choćby dlatego należy mu się miejsce w naszym zestawieniu.

SPIKE-- Nasza klasa

  1. SMS też ma swoją piosenkę

"Matka, ojciec, córka, syn łapią się za kieszeń, gdy melodyjny zabrzmi rytm, wiadomości krótki szyk". Tekst piosenki zespołu Vip po prostu nie może nie chwycić za serce prostego słuchacza, zwłaszcza takiego, który lubi wysyłać wiadomości tekstowe. Panowie zaczynają śpiewać ok. minuty 1:05, a to, co jest wcześniej, spokojnie można przewinąć. No chyba że jesteście fanami.

Vip - SMS

  1. I jeszcze utwór o telegramie

Muzycy disco polo lubią, jak widać, wszelkie kanały komunikacji pozwalające przekazać komuś po drugiej stronie ból po utracie miłości. Telegram co prawda z "nowymi technologiami" za wiele wspólnego nie ma, ale klimaty retro też lubimy. Stęsknionych panów trochę mniej, ale skoro już to musi iść w parze...

  1. Flash, ale nie wiemy który

Duet składający się z pani i pana. Nie mamy pojęcia, czy lubią Flasha z komiksów DC, czy może mają słabość do Adobe Flasha. Wiemy tylko, że śpiewają utwory z przytupem.

Flash - zaczarowana

  1. Impuls, czyli to były czasy...

Klimaty retro raz jeszcze. Każdemu, kto pamięta czasy, kiedy Internet był na impulsy, łezka powinna się zakręcić w oku. Przynajmniej teoretycznie. Przykładowa pieśń zespołu Impuls poniżej. Czy to już paranoja, czy "zostaaańmy już do końca swoich dni" brzmi jak wyrok?

  1. Matrix, czyli panowie i pani w czarnym

Na stronie Disco-polo.pl czytamy, że jest to grupa muzyczna z okolic Częstochowy (pozdrawiam!), która przechodziła reaktywacje i transformacje. Trzy osoby, które wchodzą w jej skład, wyraźnie lubią czarne skórzane ciuchy. Więcej związków z "Matriksem" nie widzimy. Przykładowa pieśń tutaj.

Zespół Matrix
Zespół Matrix© matrixmusic.com.pl

  1. A na koniec zespół Compact

Czasy kompaktów, w przeciwieństwie do czasów disco polo, już się raczej skończyły. Na szczęście są tacy, którzy pamiętają. Tak nam się przynajmniej wydaje, w sumie nie wiemy i nie chcemy wiedzieć, dlaczego ten zespół nazywa się tak, a nie inaczej. Ale na zawsze zapamiętamy, że "ty całujesz ją, laska jest radosna".

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)