DIY: Jak zbudować kuszę z ołówków

Jeżeli poprzedni post zainspirował Cię do spróbowania swoich sił w dziedzinie konstrukcji zabójczych mechanizmów to uspokój oddech, pomyśl o niewygodach więziennej celi i weź się ostro do roboty. Przed Tobą prawdziwe zastosowanie długopisów BICa. Co ważne posiadanie takiej kuszy jest legalne nawet w Polsce.

kusza
kusza
Marek Maruszczak

Jeżeli poprzedni post zainspirował Cię do spróbowania swoich sił w dziedzinie konstrukcji zabójczych mechanizmów to uspokój oddech, pomyśl o niewygodach więziennej celi i weź się ostro do roboty. Przed Tobą prawdziwe zastosowanie długopisów BICa. Co ważne posiadanie takiej kuszy jest legalne nawet w Polsce.

Ten i inne projekty miniaturowych maszyn zagłady znajdziecie w książce John Austin's Mini Weapons of Mass Destruction. Można kupić ja między innymi na Amazonie za niecałe 12 dolarów.

Materiały:

Długopis -1 (biurko kolegi z pracy, opcjonalnie poczta)

Ołówek – 4 (nie ikea, najlepsze są „kanciaste” ołówki)

Wąska Gumka – 6-8 (kosmetyczka koleżanki z pracy, jeżeli dopisało Ci szczęście)

Szeroka Gumka - 2

Taśma – 1 (szuflada sekretarki)

Drewniana słomka (na pewno nie szydełko) – 1 (zapytajcie żony/dziewczyny/bufetowej, u mnie szuflada w kuchni)

  1. Za pomocą czterech wąskich gumek połącz dwa nie zatemperowane ołówki. Pod dwie gumki na każdy koniec rączki kuszy.
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/12/krok1.jpg)
  1. Używając kolejnych dwóch wąskich gumek zamocuj pozostałe dwa ołówki tworząc przód kuszy. Należy po prostu wykonać prosty krzyż z ołówków. W razie problemów prawie każdy, komu zdechł kiedyś chomik będzie w stanie Ci pomóc.
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/12/krok2.jpg)
  1. Rozmontuj długopis tak, aby uzyskać pustą plastikową rurkę. Posłuży ona za prowadnicę pocisku i umożliwi dokładniejsze celowanie oraz zapewni pewniejszy lot pocisku.
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/12/krok3.jpg)
  1. Przyklej rurkę z długopisu do ołówkowego szkieletu kuszy. Pamiętaj, aby oba jej końce znajdowały się na łączeniach wykonanych z gumek. Jeżeli gumki znajdą się przed rurką, to podczas próby wystrzelenia pocisku, może dojść do niebezpiecznego wypadku grożącego utratą zdrowia lub życia (np. Twojego!)
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/12/krok4.jpg)
  1. Umieść dwie szerokie gumki pomiędzy ołówkami tworzącymi ramię kuszy. Jeżeli nie będą trzymały się dostatecznie mocno, to zaciśnij ołówki przy pomocy ostatnich dwóch wąskich gumek.
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/12/krok5.jpg)
  1. Aby wykonać cięciwę sklej końce dwóch szerokich gumki w sposób widoczny na zdjęciu.
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/12/krok6.jpg)
  1. Załaduj słomkę, naciągnij cięciwę, wyceluj i wystrzel do tego styropianowego, bezpiecznego i oddalonego od jakichkolwiek postronnych osób celu.
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/12/krok7.jpg)

Pamiętaj o zasadach BHP i nigdy nie mierz do żywych celów . Więzienne jedzenie nie jest dobre i nikt nie pozwoli Ci wziąć ze sobą mydła na sznurku.

  1. Podziel się w komentarzach efektami swojej pracy z innymi Gadżetomaniakami.

*Nie odpowiadamy za jakiekolwiek szkody wywołane używaniem gadżetu powstałego dzięki powyższej instrukcji.

Źródło: Gizmodo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.