DIY: Lewitujące łóżko - trochę magii w Twoim domu?

Podobno pole magnetyczne umożliwia prawdziwą lewitację, tj. bez mechanicznego kontaktu z lewitującym obiektem. Pewna osoba postanowiła to sprawdzić, budując lewitujące łóżko. Sprawdź, jak możesz wykonać je sam.

(Fot. marleigh)
(Fot. marleigh)
Katarzyna Orzechowska

Podobno pole magnetyczne umożliwia prawdziwą lewitację, tj. bez mechanicznego kontaktu z lewitującym obiektem. Pewna osoba postanowiła to sprawdzić, budując lewitujące łóżko. Sprawdź, jak możesz wykonać je sam.

Wodne łóżko to już przeszłość. Latający dywan spotkacie raczej tylko w "Baśniach z tysiąca i jednej nocy". Temat lewitacji jest ciekawy i intrygujący. Jeden z użytkowników Reddit opublikował informację, jak krok po kroku stworzyć własne lewitujące łóżko. Na zdjęciach można zobaczyć proces tworzenia od podstaw wraz ze wszystkimi wymiarami i potrzebnymi narzędziami.

Lewitujące łóżko DIY (Fot.mememetatata)
Lewitujące łóżko DIY (Fot.mememetatata)

Do konstrukcji mememetatata wykorzystał magnesy wykonane z neodymu (Nd, łac. neodymium) - pierwiastka chemicznego, lantanowca. Oczywiście należy je umieścić w odpowiednich miejscach. Jeśli boicie się, że łóżko nie wytrzyma Waszego ciężaru - nie ma takiej możliwości. Jak silne są neodymowe magnesy, możecie zobaczyć poniżej:

Big Neodymium Magnets Destroying Stuff!!!

Wszystko wygląda ciekawie, oprócz tego, że sama odległość łóżka od podłogi jest niewielka. Śpiąc, można odnieść wrażenie, jakby leżało się po prostu na kawałku drewna. Jakiś czas temu widziałam podobny projekt w wersji exclusiv:

Jeśli macie ochotę na trochę magii w Waszym domu, możecie sami wykonać to lewitujące łóżko. Do kompletu proponuję lewitującą lampę, lewitujący fotel czy też dość oryginalny stół.To jak? Challenge accepted? (przyślijcie zdjęcia ;)

Źródło: GeekosystemHackadayMememetatata

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.