Dla kierowcy, złotej rączki i biwakowicza. Wielofunkcyjne gadżety w dobrej cenie

Przydatne gadżety do domu i nie tylko
Przydatne gadżety do domu i nie tylko
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek

28.03.2018 13:11

W domu, ogrodzie, samochodzie czy podczas wypadu za miasto – wszędzie tam przydadzą się wielofunkcyjne gadżety, które zajmują niewiele miejsca w kieszeni czy plecaku. Warto się nimi zainteresować, mogą się przydać w różnych sytuacjach.

W samochodzie

Osobom, które spędzają dużo czasu za kółkiem przyda się praktyczny multitool. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że gadżet może funkcjonować jako praktyczny brelok do kluczy. W razie awaryjnej sytuacji zawsze będziesz mieć go pod ręką. Wbudowany zbijak do szyb i nożyk pomogą ci szybko opuścić samochód w razie kolizji, gdyby drzwi lub pasy bezpieczeństwa się zacięły. Dzięki punktakowi możesz zbić szkło nie wkładając w uderzenie dużo siły. Nieco droższe modele zawierają w sobie również praktyczny miernik ciśnienia opon oraz zużycia bieżnika. Warto mieć taki gadżet zawsze przy sobie.

Funkcje punktaka może pełnić również specjalnie skonstruowany długopis. Wzmocniona konstrukcja ze stożkową końcówką nadaje się nie tylko do wybijania hartowanej szyby, ale może posłużyć również jako kubotan. Umieszczając w nim odpowiedni wkład możesz pisać w każdych warunkach atmosferycznych, przy skrajnie niskich i wysokich temperaturach, a nawet na mokrej nawierzchni. Niektóre długopisy przystosowane do samoobrony mają również ukryty pojemnik z gazem pieprzowym. W wypadku napadu możesz obezwładnić napastnika tym niepozornym gadżetem.

Wiele narzędzi można "wcisnąć" do poręcznego multitoola
Wiele narzędzi można "wcisnąć" do poręcznego multitoola© Pixabay

W domu i warsztacie

Nawet najlepszej jakości multitoole nie zastąpią profesjonalnych narzędzi, jednak warto mieć przy sobie poręczny gadżet, który przyda się podczas wykonywania prostych prac domowych. Powyższe narzędzia zawierają w sobie 8, 19 i aż 22 komponenty. Znajdziemy tam między innymi standardowy zestaw płaskich i krzyżakowych śrubokrętów w różnych rozmiarach i ręczną wiertarkę. Przydatne może okazać się również proste narzędzie do zdejmowania izolacji z kabli, które w połączeniu z zaciskaczem przewodów ułatwi część prac wiązanych z instalacją przewodów elektrycznych.

Na łonie natury

Wybierając się na biwak nie warto obciążać się zbyt wieloma sprzętami, lepiej zabrać ze sobą kilka narzędzi w jednym. Prosta maczeta o wzmocnionej konstrukcji nada się do ciężkich prac w obozie, ciosania patyków, przecinania się przez chaszcze, a w razie potrzeby przepiłowania grubszych gałęzi, na przykład na ognisko. Ergonomiczna rękojeść zapewnia pewny chwyt przy używaniu tnącego brzuśca i ząbkowanego grzbietu. Wielofunkcyjna saperka sprawdzi się w roli łopaty, siekiery, piły, a także młotka. Z ich pomocą szybko rozbijesz obóz nawet samodzielnie.

Obraz
© Fotolia

Zarówno w terenie jak i w domu przyda się profesjonalna ostrzałka do noży. Łączące w sobie trzy typy osełek urządzenie posiada dwa kamienie ścierne o różnym stopniu porowatości, specjalną osełkę do ostrzy ząbkowanych w postaci kamienia zamieszczonego w uchwycie, oraz praktyczny chowany pręt, który poradzi sobie nawet z hakami. Gadżet poradzi sobie nawet z najbardziej stępionymi ostrzami, a przy tym nie "zjada" noża i nie niszczy jego powierzchni. Wbudowane ostrzałki posłużą ci przez lata.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)