Długi listopadowy weekend

Długi listopadowy weekend09.11.2010 10:33
Długi listopadowy weekend
Paulina Tyburska

Przed nami kolejne wolne dni - Długi Weekend Listopadowy. Idealna okazja, aby w tę, nie ukrywajmy, nie najpiękniejszą pogodę, oderwać się od codziennego życia i chwilę odpocząć. Najlepiej to oczywiście zrobić - wyjeżdżając. Czy wiecie gdzie spędzić te 4 dni? Jeśli potrzebujecie pomysłów, czytajcie dalej!

Przed nami kolejne wolne dni - Długi Weekend Listopadowy. Idealna okazja, aby w tę, nie ukrywajmy, nie najpiękniejszą pogodę, oderwać się od codziennego życia i chwilę odpocząć. Najlepiej to oczywiście zrobić - wyjeżdżając. Czy wiecie gdzie spędzić te 4 dni? Jeśli potrzebujecie pomysłów, czytajcie dalej!

Specjalną promocję proponuje NaviExpert, który udostępnia w wolnych dniach swoje płatne aplikacje nawigacyjne. Wystarczy posiadać telefon komórkowy oraz pobrać daną nawigację ze strony firmy, a następnie zainstalować ją w wyżej wymienionym urządzeniu. Być może funkcja ta pomoże nam ominąć największe korki lub nie zgubić się w czasie podróży po kraju.

A teraz subiektywny przegląd ofert na ostatni długi weekend w tym roku:

  • Ofertę na wypad dla rodziny proponuje hotel w Srebrnej Górze(http://www.srebrna.com/). Cena za pokój 3 osobowy (rodzina +dziecko) to 315 PLN, natomiast za 4 osobowy (rodzina+2 dzieci) 390 PLN, a za apartament 5-osobowy zapłacić trzeba będzie 450 PLN za dobę. Do Srebrnej Góry dostaniemy się trasą nr 8 - Wrocław-Kudowa Zdrój, mamy do wyboru własny (lub cudzy) samochód albo PKS  z Ząbkowic Śląskich. Na miejscu zwiedzić możemy dwa kościoły katolickie, również dwa forty dawnej twierdzy srebrnogórskiej oraz bardzo stary wiadukt kolejowy.
  • **Kolejną propozycją jest odpoczynek w Krynicy Górskiej. **Miejsce znane zarówno narciarzom, jak i ludziom udającym się do sanatoriów. Niektórzy też wiedzą, że tu żył i tworzył dość specyficzny polski artysta Nikifor. Specjalną ofertę na wolne dni przygotował z pewnością niejeden \przybytek spalny\ w tej miejscowości, jednak ja proponuję Wam zatrzymać się w Hotelu Krynica(http://www.hotelkrynica.eu/pl/), który mieści się przy ulicy Park Sportowy 3. Za 4 noce z wyżywieniem w pokoju typu standard zapłacimy 695 PLN za osobę. Za dziecko w wieku 6-12 lat, zameldowane z obojgiem rodziców - 298 PLN. Za młodszą latorośl nie zapłacimy ani złotówki. **W cenie ponadto - możliwość nieograniczonego korzystania z basenu, jacuzzi, strefy SPA, bezprzewodowego internetu oraz parkingu. **Dla dzieci - sala zabaw oraz liczne warsztaty tematyczne. A oto i film, który może specjalnie nie zachęci osób poszukujących niebanalnego wypoczynku, ale spragnionych hotelowych warunków w dość atrakcyjnej cenie i  ciekawej okolicy, na pewno nie zrazi:

Hotel Krynica-Zdrój Hotel

  • Innym ciekawym miejscem, gdzie warto spędzić każdy, nie tylko długi, weekend(http://bezkompasu.pl/weekend-na-morzu) jest Kazimierz Dolny. W wolne dni w pensjonacie Vincent(http://www.pensjonatvincent.pl/), na ulicy Krakowskiej 3, czeka na Was wiele atrakcji. Ogród otaczający budynek na jesień zamienił się w Galerię Dyń i Tykw. Jest to atrakcja dla małych i dużych i niejako przedłużenie Halloween. Czekają na nas 3 noclegi w pokoju 2-osobowym, śniadania, obiady, przejażdżka bryczką po wąwozach, bogaty zestaw gier planszowych, zabawek dla dzieci i kanałów telewizyjnych, a także wiele innych tego typu atrakcji. Za to wszystko trzeba będzie zapłacić 1340 PLN za dwie osoby za cały pobyt, natomiast jeśli wykupimy sam nocleg, to kwota obniży się do 760 PLN.
  • Jeśli jednak nie macie czasu lub/i ochoty wymyślać i przygotowywać się do wyjazdu, a macie poczucie, że jeśli nie wyjedziecie, to stanie się katastrofa i w najlepszym razie kogoś zamordujecie, śpieszcie do zaufanego biura podróży, aby wykupić wycieczkę last minute. Oferta jest naprawdę szeroka i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, zarówno jeśli chodzi o preferencje kraju, otoczenia, jak i ceny. Najpopularniejsze są obecnie wycieczki do** Pragi, Wiednia, Paryża(http://bezkompasu.pl/claude-monet-1840-1926) i na Litwę.**

Niezależnie jednak od tego gdzie pojedziecie, warto wykorzystać ten długi weekend na podładowanie akumulatorów na kolejny miesiąc. A nic tak nie polepsza nastroju, jak podróżowanie! No może kilka innych rzeczy też by się znalazło, ale o tym poczytać możecie gdzie indziej...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)