Długopis? Instrument? Nie, to FretPen!

Długopis? Instrument? Nie, to FretPen!
03.05.2014 10:39
Długopis? Instrument? Nie, to FretPen!
Źródło zdjęć: © kickstarter.com
Łukasz Musialik
Łukasz Musialik

Skojarzenia skrajnie różne, ale fakt połączenia pisania i grania na instrumencie jest bardzo ciekawy. Jeżeli więc pragniesz zagrać solówkę w miejscu, gdzie nie zawsze masz dostęp do swojej gitary to FretPen ci w tym pomoże.

381428019606273770
Źródło zdjęć: © kickstarter.com

Nie od dziś wiemy, że muzyka jest dla nas inspiracją, działa kojąco lub motywująco. Twórcy urządzenia FretPen myślą podobnie. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest to zwykły długopis, o dość specyficznej budowie. Wygląda na dość skomplikowane, ale w rzeczywistości takie nie jest. Jest prosto, bo tak być powinno.

Gadżet o dwóch twarzach

W dosłownie jednej chwili, możemy zamienić końcówkę długopisu na miniaturowy korpus gitary elektrycznej (dołączony w zestawie). Od tej chwili mamy do dyspozycji instrument, na którym można dać przysłowiowego „czadu”. Serio. Popatrzcie tylko na ten film:

Trzeba jednak przyznać, że bez odpowiedniej aplikacji, przystawka korpusu jest zwykłym bajerem. Wniosek z tego jeden – bez smartfona nie pogramy.

Nie dla wszystkich

Urządzenie komunikuje się bezprzewodowo za pośrednictwem technologii Bluetooth LE, którą wykorzystuje iPad, iPod oraz iPhone. Niestety, w chwili obecnej producent nie zdecydował się wesprzeć innych popularnych systemów, takich jak Android czy Windows Mobile. Nie wykluczone, że w przyszłości taka opcja będzie dostępna.

Jako instrument elektroniczny FretPen będzie wymagał ładowania, którego dokonamy za pomocą portu micro-USB. Nie podano jednak informacji o pojemności baterii, czasu jej ładowania oraz długości gry na jednym ładowaniu. Zagadka jakich mało.

381428019606666986
Źródło zdjęć: © kickstarter.com

Co do dźwięków, te są naprawdę soczyste. A chwyty? Bardzo proste. Mogą więc z niego skorzystać zarówno osoby doświadczone, jak i takie, które dopiero zaczynają przygodę z gitarą elektryczną.

Planujesz urlop? Wypoczynek na plaży? A może czeka cię wyjazd z pracy? FretPen jest gadżetem dla osób, które nie mogą rozstać się ze swoja gitarą. Pomimo niewielkich rozmiarów drzemie w nim moc prawdziwej i pełnowymiarowej gitary, co zarówno my, jak i osoby postronne zauważą.

Mylę się, i to dość często

381428019606863594
Źródło zdjęć: © kickstarter.com

Każdego dnia staję z myślą, że już nie ma prawa nic mnie zadziwić. Patrząc na „wynalazki” pokroju FretPen zdaję sobie sprawę z tego, jak często się mylę.

I choć koncertu na tym nie zagram, to umilę sobie czas, w miejscu gdzie nie mam dostępu do normalnej gitary. Gadżet jest przeznaczony dla amatorów muzyki rockowej, choć może być także wykorzystany jako długopis, bardzo drogi długopis...

Gadżet można wspierać/nabyć w serwisie Kickstarter (99 dol.).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)