Do czego służy ten gadżet?

Jak myślicie, w jakim celu sympatyczna pani z powyższej fotografii unosi do ust duży szklany obiekt? Gadżet na pewno nie jest po prostu większym kubkiem lub miską. Zastanówcie się przez chwilę nad odpowiedzią, zanim zajrzycie do dalszej części wpisu.

Do czego służy ten gadżet?
Marek Maruszczak

Jak myślicie, w jakim celu sympatyczna pani z powyższej fotografii unosi do ust duży szklany obiekt? Gadżet na pewno nie jest po prostu większym kubkiem lub miską. Zastanówcie się przez chwilę nad odpowiedzią, zanim zajrzycie do dalszej części wpisu.

Szklany obiekt to przyrząd, który umożliwia wykorzystanie pszczół do wykrywania niektórych schorzeń.

Owady, „bez których człowiek byłby w stanie przeżyć jedynie trzy lata”, są znane z doskonałego węchu. Na podstawie zapachu są w stanie rozpoznać, czy kolonia nie jest zagrożona, ale potrafią również wykryć szereg ludzkich chorób, takich jak nowotwory płuc oraz skóry czy gruźlica.

Susan Soares, która stworzyła szklaną kulę widoczną na fotografii, chce wykorzystać pszczoły i zjawisko odruchów bezwarunkowych do stworzenia taniego wykrywacza chorób.

Odpowiednio zaprojektowane naczynie, w którym znajdą się pszczoły, jest pierwszym krokiem w tym kierunku. Ciekawe, czy naturalna metoda Susan okaże się skuteczniejsza od badań przeprowadzanych za pomocą elektronicznych nosów, które niedawno opisywaliśmy na Gadżetomanii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.