Do czego służy ten gadżet?

Oto przykład urządzenia, które jest uosobieniem prawdziwego minimalizmu. Proste są nie tylko materiały, z których został wykonany, ale także jego przeznaczenie. Czy kawałek betonowego pustaka oraz drut zbrojeniowy mogą zastąpić jeden z najpopularniejszych gadżetów kuchennych?

Do czego służy ten gadżet?
Grzegorz Nowak

Oto przykład urządzenia, które jest uosobieniem prawdziwego minimalizmu. Proste są nie tylko materiały, z których został wykonany, ale także jego przeznaczenie. Czy kawałek betonowego pustaka oraz drut zbrojeniowy mogą zastąpić jeden z najpopularniejszych gadżetów kuchennych?

Zazwyczaj minimalizm kojarzy się z eleganckim wyglądem, który opiera się na nieskomplikowanym projekcie, z niedużą liczbą szczegółów. Dzieło Adiego Zaffrana rzeczywiście jest niezwykle minimalistyczne, ale trudno nazwać je jednocześnie eleganckim. W zamyśle projekt przedstawia maksymalnie prosty toster, który mógłby przygotowywać potrawy w ten sam sposób jak urządzenia, z których korzysta się na co dzień.

Obraz

Co ciekawe, gadżet składa się z zaledwie pięciu różnych elementów - cementowego pustaka, drutu zbrojeniowego, kawałka drewna, kabla oraz paru wkrętów. Koszt produkcji takiego urządzenia jest niski i tak naprawdę można je skonstruować nawet w miejscach na świecie pozbawionych najnowszych technologii. Na swojej stronie Adi nie wyjaśnia, jak dokładnie miałby działać ten toster - bez dostępu do energii elektrycznej, która rozgrzeje pręty do czerwoności, raczej się nie obejdzie.

Oczywiście gdyby taki toster rzeczywiście powstał, raczej nie zastąpiłby zwykłego. Z drugiej strony, mógłby się okazać ulubionym gadżetem budowlańca...

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.