Do czego to służy? [galeria]

Do czego to służy? [galeria]

Do czego to służy? [galeria]
Marek Maruszczak
30.08.2010 23:00, aktualizacja: 11.03.2022 13:35

Pytanie dotyczy małego gadżetu widocznego na pierwszym planie, a nie długopisu i książki umieszczonych w tle. Mimo to na otoczenie urządzenia również warto zwrócić uwagę, jeżeli chcecie sami zgadnąć, jakie jest jego przeznaczenie.

Constrained bal

Obraz

Constrained bal to gadżet do kreślenia linii prostych bez pomocy linijki. Drugą funkcją urządzenia jest jednoczesne mierzenie dystansu pokonanego przez długopis, ołówek lub inny przyrząd do pisania.

Constrained bal - kiepska grafika

Obraz

Patrząc na zaprezentowane grafiki i sam wynalazek, można się domyślić, że to tylko koncepcja, która nie wyszła jeszcze poza ekran komputera. Przykładowo: nie wiem, jak projektant chce zmieścić elektronikę potrzebną do mierzenia i wyświetlania odległości w tak małym urządzeniu. Kwestia zasilania także pozostaje tajemnicą.

Constrained bal - równowaga

Obraz

Wątpliwości dotyczą również głównej funkcji gadżetu, czyli mierzenia odległości. Czy pomimo gumowego mocowania ołówka jedno kółko będzie w stanie zapewnić mu równowagę umożliwiającą łatwe i szybkie rysowanie linii prostych? Jeżeli tak, to czy będzie to bardziej użyteczne niż kreślenie linii dłonią przyciśniętą do kartki papieru?

Constrained bal - licznik

Obraz

Wygląda na to, że zwykłe linijki jeszcze długo nie znajdą godnego zastępcy (zeszyty, książki, ołówki i inne zastępcze „kanciaste przedmioty” się nie liczą). Projektowi stworzonemu przez Giha Woo nie da się jednak odmówić elegancji. Gdyby rzeczywiście został kiedyś zrealizowany, to byłby ciekawą i zgrabną alternatywą dla linijki.

Źródło: DesignBoom

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)