Dobre, bo polskie - TOP 10 ciekawych polskich gier na komórki

Dobre, bo polskie - TOP 10 ciekawych polskich gier na komórki

Dobre, bo polskie - TOP 10 ciekawych polskich gier na komórki
Źródło zdjęć: © [źródło](http://grrr.pl/images/2011/03/bun.png)
Jakub Tabaczewski
19.03.2011 18:00

Jak się okazuje polscy potrafią robić ciekawe gry nie tylko na konsole i komputery osobiste. Poniższe zestawienie prezentuje 10 polskich produkcji przeznaczonych na telefony komórkowe obok których nie warto przejść obojętnie.

Treasure Arm for iPhone & iPod Touch

Kolejna produkcja polskiego producenta Tequila Mobile (wersja na iPhone'a). Zadaniem gracza jest sterowanie dwuczęściowym mechanicznym ramieniem. Każdą cześć obraca się wokół własnej osi. Celem gry zebranie klucza w odpowiednim kolorze do kolorowych kłódek. Twórcy otrzymali za ten tytuł międzynarodową nagrodę organizacji IMGA (International Mobile Gaming Awards) w kategorii najlepsza gra typu Casual.

Crap of Defense (worst game ever on iPhone now!)

Gra jest owocem polsko-węgierskiej współpracy. Crap of Defense to gra z gatunku tower defence utrzymana w rysunkowej (dosłownie!) stylistyce. Spora dawka humoru i wciągający gameplay sprawiają, że tytuł ten szybko zdobył sobie wielu fanów.

Anomaly: Warzone Earth official trailer

Dzieło polskiej firmy 11 Bit Studio. Anomaly: Warzone Earth będzie grą z gatunku Tower Defense. Zamiast jednak bawić się w ustawianie wieżyczek obronnych, gracz wcieli się w rolę atakujących. Można wiec powiedzieć, że będzie to odwrócony Tower Defense. Oprawa graficzna ma być jednym z atutów gry. Premiera na iOS 8 kwietnia bieżącego roku.

Sky Force Reloaded iPhone

Nowa wersja ciepło przyjętego przez graczy Sky Force. Wyposażona w nowe levele, lepszą grafikę i wsparcie dla platformy iOS (poprzednia działała na Symbianie). Sky Force Reloaded to arcade'owa strzelanina w której sterujemy samolotem anihilującym zastępy przeciwników.

The Big Roll in Paradise - mobile game for Nokia Ovi by Infinite Dreams

Big Roll to produkcja studia Infinite Dreams przeznaczona na platformę Nokia OVI. Gra może poszczycić się atrakcyjną oprawą graficzną (akcja gry umiejscowiona została na słonecznej, tropikalnej wyspie). Rozgrywka oferuje popularną grę w kulki połączoną z elementami logicznymi.

Mayan Puzzle

Za grę odpowiada ekipa Mind Crew. Mayan Puzzle jest przykładem ładnie opracowanej gry logicznej. Gracz musi łączyć z sobą kolorowe tabliczki majów, aby zniknęły z planszy. Trudność polega na tym, że łączenia można robić tylko w poziomie. Najważniejsze jest, aby cały układ rozwiązać w odpowiedniej liczbie ruchów.

CAN KNOCKDOWN for iPhone / iPod / iPad - 100% FREE game by Infinite Dreams Inc.!

Popularna (i darmowa!) gra autorstwa studia Infinite Dreams. Zabawa polega na strącaniu puszek stojących w różnych kombinacjach. Gracz ma do dyspozycji kilka rzutów. Rozgrywkę urozmaicają puszki z dynamitem oraz specjalne puszki dające dodatkowy rzut. W tym momencie dostępny jest również sequel gry oferujący lepsza oprawę audiowizualną i dodatkowe tryby rozgrywki.

SailBoat Championship for iPhone/iPod Touch

W grze gracz wciela się w sternika łódki sportowej, która bierze udział w różnego rodzaju regatach. Ciekawostką są dodatkowe levele w których ścigamy się również skuterami wodnymi i bonusowe plansze, w których lata się samolotem. Gra dostepna jest dla posiadaczy iPhonów i iPadów.

Bungiee Desperado

Produkcja firmy Tequila Mobile (prezentowana wersja przeznaczona na platformę Java). Tytułowy bohater to szaleniec, skaczący na Bungiee. Przed bohaterem stawiane są różne zadana o charakterze zręcznościowym.

Plasma Lamp

381086355646849948
© [źródło](http://grrr.pl/images/2011/03/plas.png)

Aplikacja dostępna dla posiadaczy systemu Android, która imituje kulę plazmową. Umożliwia również rozgrywkę w której gracz strzela wiązkami prądu do zbliżających się przeciwników. Niewątpliwym atutem tej produkcji jest to, że jest ona darmowa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)