Dodatki do Firefoxa: jak poskromić linki?

Dodatki do Firefoxa: jak poskromić linki?
Mateusz Gołąb

05.01.2009 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki kilku dodatkom do naszej ulubionej przeglądarki można usprawnić sobie życie z wszelkiego rodzaju linkami. Możecie się spytać co w zasadzie tam da się usprawnić? A da się, zapewniam Was.

Wypróbujcie kilka z tych podanych poniżej.

Dzięki kilku dodatkom do naszej ulubionej przeglądarki można usprawnić sobie życie z wszelkiego rodzaju linkami. Możecie się spytać co w zasadzie tam da się usprawnić? A da się, zapewniam Was.

Wypróbujcie kilka z tych podanych poniżej.

  1. Pierwszy mały i przydatny dodatek to Paste and Go 2(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3035), który robi jedną, prostą czynność - wkleja skopiowany wcześniej adres internetowy i od razu do nie go ?idzie. Instaluje się jako opcja w menu kontekstowym paska adresu, jako przycisk na belce narzędziowej a dodatkowo można go używać z pomocą skrótu Ctrl-Shift-V.
  2. Nie lubisz odpalać Internet Explorera, a musisz obejrzeć stronę, która działa tylko w IE? Nie smuć się, bo z dodatkiem IE Tab(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1419) możesz otworzyć zakładkę z IE w Firefoxie. Genialne. W czasie oglądania strony można się swobodnie przełączać między silnikiem renderującym stronę - z IE do Firefoxa czy odwrtonie.
  3. Za każdym razem, kiedy wyskakuje błąd serwera typu 404, ten dodatek wyświetli Wam kilka dodatkowych opcji. Jakich? Pod ręką będziecie mieli wywołanie Whois, Trace, Ping czy przejście do Wayback, Google Cache. To ErrorZilla(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3336) - przydaje się.
  4. Hyperwords(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1941) znacznie rozbuduje możliwości wyszukiwania informacji o zaznaczonym słowie czy całym tekście. Tak więc z dowolnie zaznaczonego słowa, zrobimy sobie link - czy do Wikipedii, czy do wyszukiwania obrazów, czy do szybkiego tłumaczenia słów, formatowania tekstu w przeglądarce... Uch, co to nie robi! Najlepiej jak zobaczycie film demonstrujący możliwości:youtubehttp://www.youtube.com/watch?v=aXxJMjujjMo/swf/youtube
  5. Linkification(https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/190) przerobi zwykły plik tekstowy otwarty w Firefoxie na taki, który będzie miał klikalne odnośniki do innych stron czy adresów e-mail. Proste ale czasami przydatne.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)