Dodatki do Firefoxa, które ułatwią Ci komunikację w Sieci [TOP 10]

Komunikacja (Fot. Flickr/myglesias/Lic. CC by-sa)
Komunikacja (Fot. Flickr/myglesias/Lic. CC by-sa)
Mariusz Kosakowski

26.11.2010 15:04, aktual.: 14.01.2022 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie bez powodu Firefox jest drugą na świecie i pierwszą w Polsce przeglądarką. Zawdzięcza to m.in. długiej liście rozszerzeń, które ułatwiają życie internautom. W tym poście przedstawiamy Wam dodatki do Firefoxa, które ułatwiają komunikację w Sieci.

Nie bez powodu Firefox jest drugą na świecie i pierwszą w Polsce przeglądarką. Zawdzięcza to m.in. długiej liście rozszerzeń, które ułatwiają życie internautom. W tym poście przedstawiamy Wam dodatki do Firefoxa, które ułatwiają komunikację w Sieci.

Yoono to bardzo rozbudowany, a jednocześnie prosty dodatek do Firefoxa, który ułatwia życie w społecznościach internetowych. W jednym dodatku można połączyć konta z takich serwisów jak Facebook, MySpace, Twitter, LinkedIn, YouTube, Flickr, FriendFeed, AIM, Yahoo IM i in.

Yoono pozwala zaoszczędzić czas przez dodawanie wideo, zdjęć, linków, tekstu do wszystkich profili jednocześnie. Rozwijany od 2005 r. dodatek działa pod systemami Windows, Mac OS i Linux. Otrzymał bardzo dobre recenzje m.in. od TechCruncha.

Dodatki do Firefoxa to także wsparcie dla wiadomości e-mail. Takim jest właśnie WebMail Notifier. Pozwala on na zebranie w jednym miejscu wszystkich kont pocztowych, jakie ma użytkownik, i monitorowanie przychodzącej poczty.

Obecnie rozszerzenie obsługuje m.in. Gmaila (także Google Apps), Yahoo (yahoo.com, ymail.com, yahoo.co.jp), Hotmaila (hotmail.com, msn.com, live.com), AOL (aol.com, aim.com, mail.com), a także standardowy POP3/IMAP.

Podczas poruszania się w Sieci za pomocą Firefoxa męczące może być powtarzanie tych samych czynności. Dodatki do Firefoxa takie jak iMacros pozwalają na zautomatyzowanie codziennych procesów, zapamiętywanie haseł, automatyczne wypełnianie formularzy.

iMacros zapamiętuje hasła za użytkownika, ten musi znać tylko jedno główne hasło. Wszystkie inne są zabezpieczane 256-bitowym algorytmem AES. Wbudowane polecenie STOPWATCH pozwala programistom testować szybkość reagowania aplikacji internetowych.

Dodatek, który nawet gdybym chciał pominąć, nie mogę - dotyczy on bowiem najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata ;). Facebook Toolbar pozwala na przesyłanie zdjęć z poziomu przeglądarki. Podobnie jest z treścią na Tablicę - jedno kliknięcie i znajomi mogą czytać wpisy posiadacza dodatku.

Poza tym można za jego pomocą szukać znajomych i wysyłać do nich wiadomości. To w zasadzie taki mini-Facebook w przeglądarce ;).

Dla tych, którzy lubią „ćwierkać”, świetnym rozwiązaniem jest TwitterBar. Ten dodatek do Firefoxa jest umiejscawiany w tym samym miejscu co pasek adresu. Po wcześniejszym podaniu danych potrzebnych do zalogowania się w serwisie Twitter wystarczy wpisać wiadomość, którą użytkownik chce się podzielić ze znajomymi, nacisnąć ikonkę i już.

Jeśli korzystasz z serwisu RapidShare i do szału doprowadzają Cię ograniczenia czasowe, to ten dodatek jest dla Ciebie. Zapewnia kontrolę nad procesem odliczania i automatycznie zaczyna pobierać pliki.

Dodatki do Firefoxa oferują również obsługę kanałów RSS. Taki jest właśnie Sage, lekki czytnik RSS (2.0, 1.0, 0.9x) i Atom. Ma funkcję integracji z zakładkami Firefoxa i wsparcie dla 22 języków, w tym polskiego.

Z tego dodatku zadowoleni będą blogerzy ;). Integruje się on z Firefoxem i pozwala na edytowanie blogów oraz publikowanie treści. Jeśli użytkownik prowadzi kilka blogów, może napisać post w edytorze ScribeFire, wstawić do niego zdjęcie i jednym kliknięciem wysłać treść do wielu serwisów.

Dodatek do Firefoxa dla leniwych użytkowników. Wystarczy zaznaczyć wybrany tekst, nacisnąć ikonkę, która znajduje się w prawym dolnym rogu przeglądarki, i z głośników popłynie czytany tekst. Dodatek pozwala na zapis dźwięku w pliku MP3.

Rzuć także okiem na nasze zestawienie 10 darmowych edytorów tekstu i pakietów biurowych.

Podobnie jak dodatek Chrome to Phone dla Androida, Send to Mobile wysyła tekst, linki, zdjęcia, mapy Google'a z przeglądarki na telefon komórkowy. Działa ze wszystkimi urządzeniami i wysyła treść za pomocą SMS-a lub e-maila.

Wśród wyżej wymienionych aplikacji z pewnością każdy znajdzie dodatki do Firefoxa dla siebie. Które podobają się Wam najbardziej?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)