Dodatki do Firefoxa, które ułatwią Ci wyszukiwanie informacji w Sieci [TOP 9]

Dodatki do Firefoxa, które ułatwią Ci wyszukiwanie informacji w Sieci [TOP 9]08.11.2010 10:05
Wyszukiwanie (Fot. Flickr/somegeekintn/Lic. CC by)
Wyszukiwanie (Fot. Flickr/somegeekintn/Lic. CC by)
Przemysław Muszyński

Od dłuższego czasu przeglądarki internetowe mają wbudowane własne pola wyszukiwania. Ułatwia to znajdowanie informacji, gdy korzystamy z Sieci. Istnieją jednak dodatki do Firefoxa, które mogą jeszcze bardziej ten proces usprawnić. Przedstawiamy 10 najlepszych.

Od dłuższego czasu przeglądarki internetowe mają wbudowane własne pola wyszukiwania. Ułatwia to znajdowanie informacji, gdy korzystamy z Sieci. Istnieją jednak dodatki do Firefoxa, które mogą jeszcze bardziej ten proces usprawnić. Przedstawiamy 10 najlepszych.

To dość egzotyczne w naszym kraju, aczkolwiek dobre narzędzie - wyszukiwarka Microsoftu - Bing. Ma własny zestaw podpowiedzi, z którego można korzystać. W niektórych wypadkach sugestie są trafniejsze niż te generowane przez Google'a.

Ask ma grono oddanych fanów (czego osobiście nie potrafię zrozumieć :P), podobnie jak Google. Jak łatwo zgadnąć, istnieją dodatki do Firefoxa pozwalające na uzyskiwanie podpowiedzi z tego serwisu.

Osobiście nie próbowałem instalować tego narzędzia. Obawiałem się, że może być ono równie kłopotliwe w

Narzędzie pracujące na silniku Google'a, służące jednak do przeszukiwania serwisu aukcyjnego eBay, a nie całej Sieci. Jak łatwo zgadnąć, jest to wymarzone narzędzie dla ludzi, którzy lubią internetowe aukcje. Niestety, nie istnieją podobne dodatki do Firefoxa dla Allegro.

Ponownie narzędzie na silniku Google'a. Tym razem służy do przeszukiwania notek w blogach pracujących na WordPressie. Jeśli ktoś jest zwolennikiem tego rodzaju wpisów i dużo czasu spędza, grzebiąc w notkach, to jest to wymarzona funkcja dla niego.

Photobucket to popularna usługa do hostowania zdjęć. Serwis jest łatwy w obsłudze i ma dość dużo funkcji, tak więc jest popularny wśród osób publikujących pliki graficzne w Sieci. Istnieją liczne dodatki do Firefoxa wspomagające pracę z nim.

Jak łatwo zgadnąć, zestawy sugestii ułatwiają wyszukiwanie zdjęć. Działają ponownie na silniku Google Suggest.

To natomiast pakiet podpowiedzi stworzonych dla miłośników klipów filmowych w YouTube. Pracuje na wyspecjalizowanym silniku opracowanym z myślą właśnie o tym serwisie. Z własnego doświadczenia wiem, że jest wygodny i ułatwia pracę.

392321255066054621

Amazon nie jest jeszcze zbyt popularnym sklepem w Polsce (choć biorąc pod uwagę jego posunięcia marketingowe z ostatnich tygodni, może się to szybko zmienić). Ma jednak wielu oddanych klientów. Zawdzięcza to głównie bardzo bogatej bazie produktów.

Ponownie: jeśli ktoś jest miłośnikiem zakupów w Sieci, a zwłaszcza jeśli planuje kupować książki, filmy i gry w oryginalnym wydaniu, to ten dodatek do Firefoxa jest dla niego idealny.

Flickr to - jak wiadomo - bardzo duża baza zdjęć tworzona przez tysiące internautów, zarówno amatorów, jak i zawodowców. Jeśli ktoś często przegląda zasoby Internetu w poszukiwaniu interesujących go fotografii, to narzędzie to idealnie nadaje się dla niego.

Twitter z jakiegoś powodu nie przyjął się za dobrze w Polsce. Mimo to ma garść fanów. Na potrzeby tej grupy stworzono liczne dodatki do Firefoxa. Nietrudno zgadnąć, że jednym z nich jest program odpowiedzialny za podpowiedzi w wyszukiwaniu.

Źródło: http://www.makeuseof.com / Makeuseof.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)