Dodatkowe źródło mocy na twoim nadgarstku

Dodatkowe źródło mocy na twoim nadgarstku

Dodatkowe źródło mocy na twoim nadgarstku
Artur Starzyk
07.05.2010 23:30

Wszyscy kochamy urządzenia elektroniczne. Wszak ułatwiają nam one codzienne życie, nie rzadko oferując coś więcej niż tylko rozrywkę. Posiadają jednak małą wadę – wszystkie zużywają prąd. Co jakiś czas trzeba je po prostu ładować. Spokojnie jednak, powstał bardzo sympatyczny gadżet który wydłuży czas pracy kilku urządzeń.

Wristband Battery jak sama nazwa wskazuje to przenośna bateria w postaci opaski na nadgarstek. Producent gadżetu – firma Thanko – po raz kolejny udowodniła, że na produktach USB zna się jak mało kto. Opaska pozwala cieszyć się przenośnymi urządzeniami znacznie dłużej.

Obraz

W plastikową opaskę włożono baterię litowo-jonową o pojemności 1500mAh. Zawartą w niej „energię” można spożytkować na doładowanie konsolki PSP oraz Nintendo DS Lite. Posiadacze iPodów trzeciej generacji i nowszych (bez iPhone’a) oraz japońskich telefonów również mogą cieszyć się urokami dodatkowego źródła prądu, które można zabrać niemal wszędzie.

Według słów producenta, bateria jest wstanie zasilać konsolkę Nintendo (na najjaśniejszych ustawieniach) przez 12 godzin, natomiast Playstation Portable blisko 4,5 godziny. Ważącą 80 gram opaskę można ładować za pomocą portu USB 2.0. Łączny czas ładowania to nieco ponad cztery godziny. Potem bateria jest gotowa do ponownego użytku. Całość uzupełniona jest o regulowany (24-80 cm) kabelek.

Obraz

Tanako już rozpoczęło sprzedaż gadżetu. Koszt zakupu to 45 dolarów amerykańskich. Jeśli jesteście poważnie zainteresowani takim rozwiązaniem, to powinniście skorzystać z tej witryny, gadżet trzeba zamówić niestety z Japonii. Ciekawe czy jakiś europejski producent podchwyci pomysł. Ja bardzo chętnie dokupiłbym takie przenośne źródełko dla swojego telefonu.

Źródło: CrunchGear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)