DOOM na kasie z McDonald’s. Na jakim dziwnym sprzęcie jeszcze zobaczymy grę id Software?

DOOM na kasie z McDonald’s. Na jakim dziwnym sprzęcie jeszcze zobaczymy grę id Software?

Doom odpalimy nawet na starej kasie z McDonald's.
Doom odpalimy nawet na starej kasie z McDonald's.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Jan Domański
03.10.2019 00:31

Może słyszeliście o tym, że klasyczny Doom poza oficjalnymi portami zagościł już chyba na każdej platformie, nawet drukarce biurowej. Tym razem zabrano się za…. Kasę z McDonald’s.

Na jednym z zachodnich portali trafimy na taką niecodzienną historię. Lokalny oddział McDonald’s pozbywał się starych kas. Z tego powodu Rayan Edgar (który legitymuje się też pseudonimem Raio_Ken na Twitterze) mógł wyprosić jedną i zabrać ją do domu.

Wcześniej słyszał, że sprzęt pracuje na Windows XP. Ekosystem McDonald’s działał jednak na pozornie mocno wykluczającym ingerencję i opracowanym specjalnie na ich potrzeby PC POS (dla systemu MS-DOS), a później nowszej wersji New-POS (Windows XP), więc nie wystarczyło zamknąć programu krzyżykiem, jak robimy to w normalnych wydaniach Microsoft Windows.

Mimo wszystko nie było dużo więcej gimnastyki. Jak podaje sam Edgar, pomógł skrót klawiszowy [CTRL]+[ALT]+[DEL] i dostanie się do menadżera zadań. Wtedy mógł podłączyć pamięć flash USB z wcześniej skopiowaną zainstalowaną wersją ZDoom dla Windows XP i prawie to wszystko. Żeby móc normalnie kontrolować sprzęt, wcześniej podpiął rozgałęziacz USB, a do niego mysz i klawiaturę.

Raio_Ken planuje używać terminala kasowego w roli swojego dodatkowego komputera. W najbliższym czasie będzie chciał pograć w Sonic Adventure 2. Oczywiście na swoim sprzęcie rodem z McDonald’s. Może to poza niecodziennym trunkiem też umili oczekiwanie na Doom Eternal?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)