Dron dla każdego. Zabawa dla dzieci i dorosłych

Zabawa dronem to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu
Zabawa dronem to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek

26.04.2019 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdalnie sterowane pojazdy, jak choćby drony, cieszą się coraz większą popularnością. To doskonały pomysł na relaks z całą rodziną, zwłaszcza, gdy za oknem panuje piękna pogoda. Nie musisz wydawać fortuny, nawet niedrogi sprzęt zagwarantuje ci świetną zabawę.

Wiosna zachęca to przebywania na świeżym powietrzu, dlatego warto postawić na ciekawe i angażujące aktywności dla dziecka. Dron będzie doskonałym sposobem na wspólną zabawę. Wystarczy usiąść wygodnie, wziąć pilot w rękę i rozpocząć eksplorację przestworzy. Dron to coś więcej niż zdalnie sterowany samochodzik, potrafi wciągnąć na wiele godzin.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, nie wymaga specjalnego przygotowania. Nawet jeśli nie miałeś z nimi styczności, wystarczy kilkadziesiąt minut wprawy, by umieć się nim poruszać. W związku z tym dron stanowi również doskonały prezent dla dziecka, które w lot pojmie zasady obsługi i nie będzie mogło się doczekać, by znowu go wypróbować.

Drony dla profesjonalistów i amatorów

Drony dzielą się na te służące do zabawy oraz modele profesjonalne. Do pierwszych z nich zaliczymy zarówno kosztujące kilkaset złotych zabawki dla młodszych użytkowników, jak i bardziej zaawansowany sprzęt dla entuzjastów elektronicznych gadżetów. Drony profesjonalne to przede wszystkim sprzęt do filmowania i fotografowania, zarówno hobbystycznego, jak i profesjonalnego. Filmy z lotu ptaka to niesamowita pamiątka i szansa na spojrzenie na wszystko z innej perspektywy.

Profesjonalne modele wyposażono w dobrej jakości kamery, które muszą być odpowiednio zabezpieczone. Dodatkowo pilot ma wbudowany ekran, który umożliwia śledzenie na bieżąco proces nagrywania. Istnieje również możliwość podłączenia do niego własnego tableta lub smartfona. Jeśli nie chcesz przepłacać, możesz kupić model wyposażony w uchwyt na kamerkę sportową. Takie rozwiązanie jest równie skuteczne co nowoczesny sprzęt z kamerą.

Zwróć uwagę na budowę

Najbardziej popularne drony (quadrocopter) wyposażono w cztery ramiona, a na każdym z nich umocowano lekki i wydajny silnik. Dzięki temu drony mogą startować w pionie, a lot jest stabilny nawet przy gwałtownych zmianach kursu. Drony sześcio i ośmioramienne – kolejno hexakopter i octocopter – to rozwiązanie dające dużą precyzję sterowania, ale w zamian za to wymagające dodatkowych pokładów energii do zasilania śmigieł.

Obraz
© Pixabay.com

Bardziej zaawansowani i wymagający użytkownicy potrzebują urządzenia, które jest w stanie rozwinąć dużą prędkość w krótkim czasie. W dodatku cechuje je o wiele lepsza zwrotność. Takie modele nazywane są nieoficjalnie dronami wyścigowymi.

Względy bezpieczeństwa

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem drona, musisz mieć na uwadze fakt, że zabawa z tym urządzeniem wymaga od użytkownika sporo uwagi, dlatego dziecko podczas zabawy powinno być – przynajmniej na początku - pod nadzorem osoby dorosłej. Warto pamiętać o tym, że urządzenia należy używać z dala od skupisk ludności, pojazdów czy miejsc zamieszkałych, zwłaszcza jeśli sprzęt przekracza wagę 600 g. Jeśli dojdzie do utraty panowania nad maszyną, ciężki dron może zrobić komuś krzywdę.

Dodatkowo zabronione jest używanie jakichkolwiek dronów nad portami lotniczymi i morskimi, wodociągami, oczyszczalniami czy liniami energetycznymi. Utrata kontroli nad sprzętem mogłaby wtedy poskutkować zniszczeniem infrastruktury. Nie należy również latać nad obiektami takimi jak banki, muzea czy obiekty związane z radiem i telewizją.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)