Druga młodość Twittera

Druga młodość Twittera
17.02.2010 15:35
Druga młodość Twittera
Dominik Szarek
Dominik Szarek

Po kilkumiesięcznej stagnacji, znów gwałtownie wzrasta liczba użytkowników popularnego serwisu mikroblogowego.

Po kilkumiesięcznej stagnacji, znów gwałtownie wzrasta liczba użytkowników popularnego serwisu mikroblogowego.

Wakacje były ostatnim okresem, w którym społeczność Twittera rozrastała się w godnym pozazdroszczenia tempie. Od września do grudnia ich liczba wzrosła jednak tylko o kilkaset tysięcy.

Upublicznione przez comScore statystyki wskazują na to, że po kilkumiesięcznej zadyszce Twitter złapał drugi oddech i znów powiększa grono swoich użytkowników. W styczniu główną stronę twitter.com odwiedziło blisko 75 mln osób - o 8% więcej niż w grudniu 2009. Wzrost w skali roku jest jeszcze bardziej imponujący i wynosi 1105%.

396107734858486746

Warto pamiętać, że dane te uwzględniają wyłącznie ruch notowany na stronie twitter.com, tymczasem wielu użytkowników korzysta z Twittera głównie przez aplikacje mobilne i desktopowe. Szacuje się, że tych może być nawet dwukrotnie więcej niż internautów używających wersji webowej.

Ożywienie Twittera na przełomie 2009/2010 pokazują też dane firmy Pingdom - według nich grudzień i styczeń były pierwszymi miesiącami, w których użytkownicy przesłali ponad miliard krótkich wiadomości.

Trend ten może być spowodowany wprowadzeniem w ostatnim czasie kilku ciekawych funkcjonalności, jak listy polecanych osób, przycisku "retweet" czy lokalnych trendów. Złośliwi powiedzą, że wzrosty na Twitterze to zasługa nadwyżki wolnego czasu - z okazji okresu bożonarodzeniowego, a wcześniej wakacji ;)

Przy okazji - widzieliście już twórcę Twittera, Biza Stone'a w materiale promocyjnym ówczesnego Twtrr? :)

Twitter 101 or twttr 101

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)