Druga młodość Twittera

Druga młodość Twittera

Druga młodość Twittera
Dominik Szarek
17.02.2010 15:35

Po kilkumiesięcznej stagnacji, znów gwałtownie wzrasta liczba użytkowników popularnego serwisu mikroblogowego.

Po kilkumiesięcznej stagnacji, znów gwałtownie wzrasta liczba użytkowników popularnego serwisu mikroblogowego.

Wakacje były ostatnim okresem, w którym społeczność Twittera rozrastała się w godnym pozazdroszczenia tempie. Od września do grudnia ich liczba wzrosła jednak tylko o kilkaset tysięcy.

Upublicznione przez comScore statystyki wskazują na to, że po kilkumiesięcznej zadyszce Twitter złapał drugi oddech i znów powiększa grono swoich użytkowników. W styczniu główną stronę twitter.com odwiedziło blisko 75 mln osób - o 8% więcej niż w grudniu 2009. Wzrost w skali roku jest jeszcze bardziej imponujący i wynosi 1105%.

Obraz

Warto pamiętać, że dane te uwzględniają wyłącznie ruch notowany na stronie twitter.com, tymczasem wielu użytkowników korzysta z Twittera głównie przez aplikacje mobilne i desktopowe. Szacuje się, że tych może być nawet dwukrotnie więcej niż internautów używających wersji webowej.

Ożywienie Twittera na przełomie 2009/2010 pokazują też dane firmy Pingdom - według nich grudzień i styczeń były pierwszymi miesiącami, w których użytkownicy przesłali ponad miliard krótkich wiadomości.

Trend ten może być spowodowany wprowadzeniem w ostatnim czasie kilku ciekawych funkcjonalności, jak listy polecanych osób, przycisku "retweet" czy lokalnych trendów. Złośliwi powiedzą, że wzrosty na Twitterze to zasługa nadwyżki wolnego czasu - z okazji okresu bożonarodzeniowego, a wcześniej wakacji ;)

Przy okazji - widzieliście już twórcę Twittera, Biza Stone'a w materiale promocyjnym ówczesnego Twtrr? :)

Twitter 101 or twttr 101

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)