Druk 3D w praktyce. W nasze ręce trafiła polska drukarka Pirx 3D. Co z tego wynikło?

Niedawno na moim biurku zrobiło się trochę ciaśniej – obok komputera stanęła drukarka 3D, zbudowana przez firmę Pirx. Dzięki niej mam okazję w praktyce przekonać się, czy druk 3D rzeczywiście niesie z sobą zmiany tak wielkie, by nazywać je kolejną rewolucją przemysłową?

Drukarka Pirx 3D
Drukarka Pirx 3D
Źródło zdjęć: © Pirx3D.com
Łukasz Michalik

Druk 3D, którego początki sięgają lat 80., jeszcze całkiem niedawno był technologią, znaną jedynie specjalistom związanym z wielkim przemysłem. Dopiero opracowanie małych i stosunkowo tanich drukarek, tworzących przedmioty z dostępnego, niedrogiego materiału sprawiło, że druk 3D zaczął budzić powszechne zainteresowanie.

Druk 3D uwolnił przedmioty od ich fizycznych ograniczeń i sprawił, że każdy z nas może mieć w domu mała fabrykę wszystkiego. Tylko czy ma to sens? I jak sprawdzi się w praktyce?

Obraz

Drukarka 3D pozwoliła mi przekonać się o tym osobiście. Już niebawem przeczytacie artykuł, zawierający moje wrażenia z testu tego urządzenia. Jak z punktu widzenia nowicjusza wygląda drukowanie? Ile czasu trzeba czekać na pierwszy przedmiot? W jaki sposób zwój plastikowego drutu zmienia się w różne przedmioty?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (20)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.