Drzewa, które świecą i rosną

Drzewa, które świecą i rosną02.03.2010 23:00
Drzewa, które świecą i rosną
Katarzyna Kieś

Zamiast latarni miejskich świecące, żywe drzewa? Taki pomysł poddaje projektant Omar Huerta. Grunt, to umiejętnie połączyć system solarny z hydroponicznym.

Zamiast latarni miejskich świecące, żywe drzewa? Taki pomysł poddaje projektant Omar Huerta. Grunt, to umiejętnie połączyć system solarny z hydroponicznym.

Świecące drzewa z prawdziwych drzew tak naprawdę mają jedynie sylwetkę i wiechy zieleniny wystające z syntetycznych kikutów. Świecenie tych struktur jest możliwe dzięki wbudowaniu w obiekt baterii słonecznych, z których energia zasila ultrajasne diody LED.

W świecącym drzewie główne skrzypce (choć zza kulis) gra jednak nie światło, a woda. To dzięki wodzie znajdującej się wewnątrz syntetycznej struktury uzyskuje się większą intensywność świecenia trych niezwykłych drzew. I dzięki wodzie, a konkretnie systemowi hydroponicznemu wbudowanemu w sztuczną konstrukcję możliwy jest wzrost prawdziwej zieleni. Nasiona roślin ukryte są w górnej części sterczących w górę kikutów. Nawilżająca je woda niesie również wszystkie potrzebne składniki mineralne - nasiona kiełkują i wyrastają w zieloną, dekoracyjną wiechę.

Jak sugeruje sam pomysłodawca, świecące drzewa niekoniecznie muszą "wyrastać" w zielone wiechy. Pozostawione w wersji jedynie "świecącej" również są bardzo dekoracyjne. Tak, to praktyczne rozwiązanie - szczególnie dla takiego klimatu jak nasz: zmiennego. Gdyby świecące drzewa postawić u nas, w każdej porze roku mogłyby wyglądać inaczej.

396102284779934682

Źródło: Ecofriend

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)