Dune HD Lite 53D - odtwarzacz do wszystkiego?

Dune HD Lite 53D - odtwarzacz do wszystkiego?12.05.2011 12:17
Dune HD Lite 53D - odtwarzacz do wszystkiego?
Szymon Adamus

Firma HDI Dune podesłała mi informację prasową dotyczącą nowego odtwarzacza multimedialnego Dune HD Lite 53D. Specyfikację ma całkiem niezłą. Niestety cena nie jest niska.

Firma HDI Dune podesłała mi informację prasową dotyczącą nowego odtwarzacza multimedialnego Dune HD Lite 53D. Specyfikację ma całkiem niezłą. Niestety cena nie jest niska.

Dune HD Lite 53D to odtwarzacz multimedialny z wbudowanym dyskiem SATA 2,5 cala o pojemności do 1 TB. Urządzenie ma też dwa porty USB 2.0 (jeden z przodu, drugi z tyłu) i slot na karty pamięci SD/SDHC. Są też wejście Ethernet 100 Mbit i wersja z opcjonalnym WiFi w standardzie b/g/n. Widać więc, że możliwości połączenia z domową biblioteką multimediów będzie sporo. Największą uwagę przykuwają jednak zapewnianie producenta o wsparciu dużej liczby formatów.

[cytat]Oprogramowanie HD Lite 53D obsługuje praktycznie wszystkie popularne formaty audio i wideo, zarówno w standardowej rozdzielczości, jak i w HD. Umożliwia także oglądanie telewizji przez Internet (IPTV), słuchanie radia oraz pobieranie plików z sieci BitTorrent. Dodatkowo, oprogramowanie jest ciągle rozwijane, dzięki czemu odtwarzacz jest wzbogacany o obsługę nowych formatów i funkcji.[/cytat]

Praktyczne możliwości mają być takie:

Audio

  • FLAC (stereo i wielokanałowe), OGG, ADIF, ADTS, AC3, eAC3, DTS, DTS HD-HR, DTS HD-MA, TrueHD, Monkey Audio (APE), WAV, PCM, AC3

Grafika

  • JPG, BMP, GIF, PNG

Wideo

  • ASF/WMV, MOV, MP4, MPEG1/2/4, AVI , Matroska
  • Inne: obrazy ISO płyt DVD, kopie płyt DVD (IFO) - pełne odtwarzanie z nawigacją

Jedyny, ale znaczący problem to cena. W zależności od wersji i sklepu odtwarzacz kosztuje od 645 do 739 złotych. To niemało. Za taką kwotę można kupić stacjonarny odtwarzacz Blu-ray z funkcją odtwarzania multimediów z USB. Zapewne mniej uniwersalną, ale jednak. Wybór musi więc zależeć od indywidualnych preferencji HDTVmaniaka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)