Duże straty finansowe Toshiby

Duże straty finansowe Toshiby14.03.2008 08:00
Kamil Samselski

Co można powiedzieć o firmie Toshiba? Na pewno to że ostatnio ma dużego pecha. Kilka miesięcy temu poddała się w walce nośników filmów HDTV, ponieważ niemal wszystkie znaczące studia filmowe zdecydowały się wspierać format Blu-ray.

Teraz się okazuje że skutki tego działania mogą być odczuwalne jeszcze przez długi czas. Japońska gazeta "The Nikkei" informuje, że straty finansowe jakie poniesie Toshiba mogą sięgać jednego miliarda dolarów. Suma jest jak dla mnie oszałamiająca! W ostatnich miesiącach rywalizacji, koncern wprowadził bardzo agresywną politykę cenową. Pisaliśmy o tym na blogu, odtwarzacze HD-DVD sprzedawane były za 99$. Pośrednio wpłynęło to na innych producentów sprzętu HD-DVD, ponieważ nie byli oni wstanie zaproponować podobnych cen. dlatego masowo przechodzili do obozu Blu-ray. Teraz firma musi samotnie zapłacić rachunki przeszłości.

"The Nikkei" nie podaje oficjalnego źródła swoich rewelacji, jednak dodaje za to, że w kolejnych miesiącach wiele fabryk będzie musiało przestawić się na produkcję innego rodzaju sprzętu. Do może kosztować nawet kolejne 500mln dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)