DVB-T 3D?

DVB-T 3D?
Szymon Adamus

21.05.2010 09:00

Łukasz Ławicki z InspireDigital ostrzy sobie zęby na cyfrowy obraz 3D przenoszony drogą naziemną. Tylko czy są na niego jakiekolwiek szanse?

Łukasz Ławicki z InspireDigital ostrzy sobie zęby na cyfrowy obraz 3D przenoszony drogą naziemną. Tylko czy są na niego jakiekolwiek szanse?

[cytat]Multipleks 3D był by na dzień dzisiejszy pierwszym w Europie komercyjnie nadającym pakietem stacji w ramach DVB-T. Co prawda mamy tylko na razie testową jedną stację Canal+ 3D, ale zapewne konkurencja nie śpi i już w kolejnych tygodniach czy miesiącach pojawi się Polsat 3D czy TVN 3D. Zapewne publiczny nadawca też co wyciągnie jak zwykle ze swego magicznego kapelusza i TVP 3D stanie się faktem - pisze wspomniany autor.[/cytat]

Zgadzam się, że konkurencja nie pozwoli przespać trójwymiarowej rewolucji żadnemu nadawcy, a ci którzy jednak zaśpią będą mieli za kilka lat spore problemy. Nie sądzę jednak byśmy mieli zobaczyć w najbliższych miesiącach tak wielki boom 3D by dotarł on aż do DVB-T. Albo powiem inaczej. Mam nadzieję, że tak nie będzie.

W kwestii 3D liczę na nadawców satelitarnych i kablowych, ale jeśli idzie o DVB-T to mówiąc szczerze wolałbym by publiczny nadawca skupił się póki co na opcji podstawowej i promocji. Nadal nie widać naprawdę silnej kampanii informacyjnej o DVB-T, nadal nie ma pełnego pokrycia kraju. To są dwie podstawowe rzeczy, którymi powinno się teraz zająć. Na 3D z naziemnego sygnału cyfrowego jeszcze przyjdzie czas. Najpierw niech ludzie wiedzą w ogóle jakie mają opcje i z czym się to całe DVB-T je. Póżniej przekonujmy ich do kupna paneli 3D z obsługą polskiego standardu cyftrowej telewizji naziemnej.

Źródło: InspireDigital

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)