DVB-T - 80% kraju we wrześniu

DVB-T - 80% kraju we wrześniu07.06.2010 10:51
Fot. na licencji CC Andres Rueda/Flickr
Fot. na licencji CC Andres Rueda/Flickr
Szymon Adamus

Najnowsze wieści na temat cyfryzacji Polski nastrajają pozytywnie. Oby tylko wynikło z nich coś konkretnego. W pełnej wiadomości nowe daty i listy kanałów.

Najnowsze wieści na temat cyfryzacji Polski nastrajają pozytywnie. Oby tylko wynikło z nich coś konkretnego. W pełnej wiadomości nowe daty i listy kanałów.

[cytat]Przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski, wyraził nadzieję, że we wrześniu 2010 roku  sygnałem cyfrowym będzie już pokryte 80 proc. powierzchni kraju, o ile nowo wybrana rada nie zniweczy tych ustaleń. Wydaje się, że październik 2010 będzie krytycznym okresem - wtedy powinien ruszyć mux2, a 27.10.2010 - mux3 - czytamy w Sat Kurierze.[/cytat]

Według nowych ustaleń w pierwszym multipleksie polskiego DVB-T znajdą się kanały: TVP1, TVP2, TVP Info oraz czterech zwycięzców konkursu. Drugi multipleks (mux2) to z kolei nadawcy TVN, Polsat, TV Puls i TV4. Sygnał analogowy w Polsce ma pójść odstawkę 31. lipca 2013 roku. Czasu więc nie ma już zbyt dużo. Cieszą jednak nowe ustalenia. Wygląda na to, że nadawcy doszli do porozumienia z urzędami przenoszącymi nasz kraj w cyfrową erę.

[cytat]Zgodnie z nowymi ustaleniami, na początku w cyfrowej jakości ma być nadawanych 16 darmowych kanałów, w tym TVP, TVN, Polsat, TV 4 i TV Puls. Nadawcy komercyjni otrzymają drugi multipleks (mux2), w którym będą mogli zamieścić po dwa kanały (jeden ogólnodostępny oraz dodatkowy). TV 4 planuje kanał z serialami, TVN  chce umieścić TVN7, TV Puls uruchomi kanał dla dzieci, a Polsat na razie nie ujawnia swoich planów. Z zapowiedzi TVN, jeśli wszystkie urzędy wydadzą zgodę na emisję w mux2, to taki multipleks powinien ruszyć w wybranych lokalizacjach już w miesiąc po wydaniu zgody. Jednak zapowiedzi z mediów mówią o terminie wrzesień/październik 2010.[/cytat]

  1. października 2010 roku ma też ruszyć trzeci multipleks (mux3). Znajdą na nim miejsce kanały tematyczne Telewizji Polskiej.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)