DVB-T w wakacje, ale przyszłe

DVB-T w wakacje, ale przyszłe18.04.2008 18:00
Szymon Adamus
382181659816062883

Jest jednak światełko w tunelu. To co prawda bardzo długi, ponad roczny tunel, ale jednak. Według aktualnych informacji nadajniki DVB-T w Polsce mają ruszyć w wakacje. Sęk w tym, że nie tegoroczne, ale następne.

Unia Europejska nakazała Polsce przejść na nadawanie cyfrowe do 2015 roku. Cóż z tego, skoro wszystko wskazuje na to, że poza testami z naziemnej cyfrowej telewizji jakie są prowadzone z Warszawy, Krakowa, Śremu i lubuskiego skorzystamy dopiero latem 2009 roku – pisze trzymający rękę na pulsie Sat Kurier.

Aktualny pomysł na przeniesienie Polski w świat zer i jedynek dotyczy dofinansowania mniej zamożnych widzów oraz kampanii informacyjnej o DVB-T z kieszeni nadawców. Są oni tym mocno zainteresowani. W zamian za wsparcie finansowe chcieliby „tylko” zamknięcia polskiego rynku telewizyjnego do roku 2012.

Propozycja ciekawa, w końcu kiedyś trzeba ten temat ruszyć konkretnie od przodu, ale czy nie odbije się to nam czkawką? Po pierwsze nadawcy będą dyktowali nam (oczywiście tylko częściowo) jaki sprzęt mamy kupić. Po drugie przez 3-4 lata będą mieli tyle wolności i szans na zdominowanie rynku, że po 2012 może nie być już w Polsce miejsca na nowych graczy.

Tak czy inaczej Polska gna w kierunku transmisji cyfrowych. Po gruzach i z niemałymi problemami, ale gna.

Źródło i fot.: SatKurier.pl, własne

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)