Dzieci ze szpitala mogą przenieść się do domu. Dzięki wirtualnej rzeczywistości

Dzieci ze szpitala mogą przenieść się do domu. Dzięki wirtualnej rzeczywistości27.11.2015 20:50
Dzieci ze szpitala mogą przenieść się do domu. Dzięki wirtualnej rzeczywistości
Juliusz Czarnecki

Niesamowite zastosowanie gogli VR w szpitalu. Dzięki wirtualnej rzeczywistości dzieci na chwilę mogą odwiedzić rodziców we własnym domu.

Pobyt w szpitalu dla wielu dzieci jest koszmarem. Nie chodzi wyłącznie o chorobę, ale samą rozłąkę z bliskimi. Tęsknotę mogą zmniejszyć gogle VR. W holenderskim szpitalu przeprowadzono akcję, dzięki której najmłodsi mogli na chwilę zapomnieć o chorobie i znowu znaleźć się w domu, przy bliskich. Kamera (niestety w tym przypadku zastosowano tę rejestrująca obraz w 180-stopniach, a nie 360) przekazywała obraz z pokoju, w którym znajdowali się rodzice i rodzeństwo. Dziecko, siedząc w szpitalnym łóżku, mogło ich obserwować i z nimi rozmawiać, a przy okazji rozglądać się po pomieszczeniu. Wzruszające, bardzo potrzebne zastosowanie gogli VR.

Mamy nadzieję, że podobny pomysł trafi do polskich szpitali i będzie dotyczył nie tylko młodych pacjentów. Wielu chorych nie może opuszczać szpitalnego łóżka, jego kontakt z rodziną bywa też utrudniony. Gogle VR mogą w dużo lepszy sposób umilić rozłąkę. Dzięki kamerom nagrywającym w 360-stopniach i goglom ma się wrażenie, że jest się na miejscu, bo ogląda się wszystko tak jak zwykle.

Warto przypomnieć, że gogle VR już trafiły do polskich szpitali, choć mają tam nieco inne zastosowanie.

Virtual Dream - Children's Oncology Virtual Reality Project

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)