Dziesięć wcieleń Lary Croft

Dziesięć wcieleń Lary Croft
Henryk Tur

27.07.2010 23:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lara Croft to jedna z ikon gier wideo. Pani archeolog już dawno wyszła z rzeczywistości wirtualnej i pojawiła się w komiksach, w filmach oraz na zdjęciach. Jako że lubię porządek, postanowiłem zrobić przegląd dziesięciu wcieleń Lary Croft w świecie rzeczywistym.

Lara Croft to jedna z ikon gier wideo. Pani archeolog już dawno wyszła z rzeczywistości wirtualnej i pojawiła się w komiksach, w filmach oraz na zdjęciach. Jako że lubię porządek, postanowiłem zrobić przegląd dziesięciu wcieleń Lary Croft w świecie rzeczywistym.

[url=http://]Lara Croft and the Guardian of Light - data premiery

[/url]

[url=http://]

Nathalie Cook (1996 - 1997)
Obraz
Rhona Mitra (1997 - 1998)

Następczynią był Rhona Mitra (1997 - 1998). Tak bardzo wczuła się w rolę Lary, że specjalnie w celu jej odgrywania powiększyła sobie piersi. Co ciekawe - operacji powiększania dokonano pod kierunkiem doktora zwącego się Anthony Mitra. Podobieństwo nazwisk nieprzypadkowe - to jej ojciec.

[photo position="inside"]79816[/photo]Vanessa Demouy(1997)

Jak się okazało, piersi nie były najważniejsze, czego przykładem jej następczyni - Vanessa Demouy (1997). Choć z drugiej strony była "na stanowisku" niecały rok, więc może jednak? W każdym razie pojawiła się na okładkach magazynów (głównie francuskich) i na tym koniec jej przygody z rolą. Powiem szczerze, że wizualnie nie pasuje mi na pannę Croft.

Obraz
Nell McAndrew (1998 - 1999)

Współpraca Nell z Eidos układała się wzorowo, do czasu, gdy modelka postanowiła sobie dorobić i bez zgody firmy wystąpiła w sesji dla Playboya. Natychmiast została zwolniona ze swojej funkcji. A wyrzucenie jej z wielkim hukiem było zarazem dodatkową, darmową reklamą dla serii.

Obraz
Lara Weller (1999 - 2000)

Lara Weller to jedyna modelka, jaka naprawdę miała na imię Lara. Na tym jednak nie koniec podobieństw. Modelka jest osobą lubiącą dawkę adrenaliny, a nadto kocha podróże i ponoć odwiedziła wiele miejsc, w których rozgrywały się akcje Tomb Raidera.

Obraz
Angelina Jolie (2001, 2003)

Tej pani przedstawiać nikomu nie muszę. Choć ekranizacje przygód Lary Croft nie stały się hitami, to jednak nie pamiętam, aby jakikolwiek krytyk czepiał się kreacji Angeliny.

Obraz
Jill de Jong (2002-2004)

Jill de Jong mogłaby być na stanowisku i do dziś, gdyby nie klapa, jaką zaliczył Angel of darkness. Zmiana stylu rozgrywki mało komu się spodobała, co pokazały dobitnie wyniki sprzedaży. Ba, nawet głoszono haniebny koniec serii! W Eidosie "posypały się głowy". Dostało się i Jill. Cóż...

Obraz
Karima Adebibe (2006 - 2008)

Karima tym różniła się od poprzednichch modelek, że kontrakt z nią obejmował między innymi udział w specjalnych pokazach i scenkach, w których miała demonstrować, co potrafi Lara. Modelka musiała więc przejść trening walki wręcz, jazdy na motocyklu, wspinaczki i innych. No cóż, bycie Larą Croft to ciężki kawałek chleba...

Obraz
Alison Carroll (2008 - ?)

Oto i aktualna Lara Croft. Co warte podkreślenia, jest ona nie tylko modelką, ale i gimnastyczką, a w czasach szkoły średniej osiągała nawet niejakie sukcesy w swojej kategorii wiekowej. Do roli Lary musiała jeszcze dodatkowo przejść szkolenie w survivalu, obsługi broni palnej oraz archeologii. Aż strach pomyśleć, czego będzie musiała nauczyć się jej następczyni. Oswajania tygrysów? Nurkowania na 100 metrów bez akwalungu? Chodzenia po linie?

Obraz
Keeley Hawes (2006 -?)

Tak, popatrzyliście na zdjęcie i sądzicie, że autor coś pił w trakcie pisania artykułu, a procenty zaczęły działać dopiero teraz? Wyjaśniam więc, że pani poniżej nie tyle odgrywa Larę Croft, co ją WSPÓŁTWORZY. Jak? Keeley Hawes od czasu Legendy użycza głosu Larze Croft i wszystko, co mówi nasza bohaterka, naprawdę mówi Keeley, aktorka znana na świecie z ról w wielu serialach.

Obraz

komputery, pojawiły konsole, a modelki zmieniały się średnio co dwa lata. Najważniejsze jednak pozostało niezmienione - obojętnie od wszystkich tych czynników, Tomb Raider to wciąż jedna z najlepszych serii zręcznościowo-przygodowych w historii.

BONUS LEVEL: ALISON CARROLL W AKCJI

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)