Dziki Gon sieje śmierć i pożogę w nowym zwiastunie Wiedźmina 3. Jest lepszy niż w książce?

Dziki Gon sieje śmierć i pożogę w nowym zwiastunie Wiedźmina 3. Jest lepszy niż w książce?

Król Gonu
Król Gonu
Łukasz Michalik
08.12.2013 21:32

Co przyniesie niecierpliwie oczekiwany przez fanów serii Wiedźmin 3: Dziki Gon? Rąbka tajemnicy uchylono przed nami podczas targów VGX, gdzie CD Projekt RED pokazał kolejny trailer nowego Wiedźmina. Trzymajcie szczęki, aby nie szukać ich za chwilę na podłodze. Zapowiada się rewelacyjnie!

The Witcher 3: Wild Hunt VGX 2013: World Premiere Gameplay Trailer

Dla fanów serii każda nowa informacja jest na wagę złota. Poprzedni, pokazany przy okazji targów E3 trailer bardzo klimatyczny, przedstawiał wyraźnie zmęczonego życiem Geralta, ale o samej grze mówił niewiele. Nowy trailer jest inny i pokazuje fragment gameplaya. Co w nim ujrzymy?

Zobaczymy w nim kilkusekundowe fragmenty, pokazujące różne aspekty rozgrywki. Jest zatem dynamiczna jazda konna, Wiedźmin przemierzający mokradła, przepięknie pokazana wieś z wiatrakiem i widok zwartej, miejskiej zabudowy, który przywiódł mi na myśl – wybaczcie skojarzenie- drugą częścią serii Assassin's Creed. No i urywek z walką, z którego – poza efektownym bryzgiem posoki i użyciem znaku Aard – nie wynika niestety nic na temat samej mechaniki fechtunku.

Zobaczymy za to postrach wiedźmińskiego uniwersum, Dziki Gon, opisywany w „Czasie pogardy” tymi słowami:

Są coraz bliżej, widać ich coraz wyraźniej. Chwieją się bawole rogi i wystrzępione pióropusze na hełmach, spod hełmów bieleją trupie maski. Jeźdźcy siedzą na szkieletach koni, okrytych strzępami kropierzy. (…) Na czele kawalkady galopuje Król Gonu. Przerdzewiały szyszak kołysze się nad tru­pią maską, ziejącą dziurami oczodołów, w których płonie sinawy ogień. Powiewa wystrzępiony płaszcz. (…) Król Gonu śmieje się, kłapią przegniłe zęby nad zardzewiałym kołnierzem zbroi. Sino goreją oczodoły trupiej maski.

Dziki Gon w akcji zobaczymy na samym początku, gdzie ujrzymy niszczoną przez niego wioskę oraz samego Króla Gonu w zbroi. Przed oczami mignie nam również żaglowiec – prawdopodobnie opisywany w „Wieży Jaskółki” Naglfar, czyli wiozący armię ciemności drakkar zbudowany z trupich paznokci.

Co sądzicie o tym trailerze? Jak dla mnie, grafika i zaprezentowane w trailerze urywki rozgrywki prezentują się bardzo efektownie. Pozostaje niecierpliwie czekać…

O samym Wiedźminie 3 wiemy już całkiem sporo. Kilka tygodni temu prezentowaliśmy Wam wywiad z twórcami gry:

Wiedźmin 3: 5 rzeczy, których o nim nie wiesz

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)