Dziwne sprzęty sprzed lat: tak reklamowano zdalnie sterowane samochody w 1987 roku

Dziwne sprzęty sprzed lat: tak reklamowano zdalnie sterowane samochody w 1987 roku
Źródło zdjęć: © Getty Images
Adam Bednarek

20.01.2021 10:30, aktual.: 06.03.2024 22:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możemy się zastanawiać, czy zdalnie sterowane samochody spełniają normy "dziwności", ale akurat sposób ich reklamy był całkiem specyficzny. Oto naprawdę nostalgiczna podróż.

Nagranie z kasety reklamowej opublikowane zostało na YouTubie jakiś czas temu, ale dopiero teraz odkopali je użytkownicy Wykopu. I dobrze się stało, bo możemy zobaczyć, jak dawniej reklamowano obiekt westchnień młodzieży.

Wiadomo, że spoty sprzed lat są specyficzne. W tym przypadku nie jest inaczej. Ma się wrażenie, że ogląda się popis prawdziwych samochodów, a nie - mimo wszystko - zabawek.

To musiało działać na wyobraźnię. Monster trucki i wyścigówki sunęły po trawie, nie straszny był im piach i inne przeszkody. Pod koniec lat 80. taki gadżet był pewnie marzeniem niejednej osoby.

Tamiya Advertising Video 1987

Zdalnie sterowane samochodziki dalej można kupić i na pewno mają swoich fanów, ale dziś raczej nie robią już takiego wrażenia. Większą popularność i większe możliwości dają choćby drony.

Do pewnej degradacji zdalnie sterowanych pojazdów doprowadziła też technologia. Ciekawym projektem jest np. Mario Kart Live: Home Circuit. To specjalna wersja gry Mario Kart, w której korzystamy z konsoli do sterowania miniaturowymi, fizycznymi gokartami w domu. A nasz salon czy przedpokój zamienia się w tor z rywalizującymi na nim postaciami ze świata Mario.

Mario Kart Live: Home Circuit - Launch Trailer - Nintendo Switch

Trzeba przyznać, że wiele się zmieniło w temacie zdalnie sterowanych pojazdów, co dobrze pokazuje reklama z 1987 roku i zestaw Mario Kart Live.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)