Dzwoni Klara Sobieraj? Oto metoda na telefony dotyczące fotowoltaiki

Strona głównaDzwoni Klara Sobieraj? Oto metoda na telefony dotyczące fotowoltaiki
09.01.2022 11:00
Jak zablokować telefony dotyczące fotowoltaiki?
Jak zablokować telefony dotyczące fotowoltaiki?
Źródło zdjęć: © GETTY | Portra

Od dłuższego czasu telefony w sprawie inwestycji w fotowoltaikę nie dają Polakom spokoju. W końcu jednak znalazł się sposób na to, by się skutecznie pozbyć się natrętów.

Od około pół roku Polaków nękają telefony dotyczące fotowoltaiki, które próbuje przeprowadzać z nimi "Klara Sobieraj". Słynny już bot namawia do inwestycji w fotowoltaikę i niestety nic nie daje blokowanie przychodzących połączeń. Już po kilku dniach połączenia są wykonywane z nowej puli numerów i wspomniana "Klara" od nowa rozpoczyna nagabywanie.

Jak zablokować telefony w sprawie fotowoltaiki?

Klara Sobieraj rzekomo reprezentuje firmę czystypowiat.pl, której administratorem danych jest Euro Call Center z siedzibą na Ukrainie. Serwis dobreprogramy.pl zwrócił uwagę na nietypowe wyjaśnienie dotyczące tego, skąd firma ma nasze numery telefonów:

"Spółka w swojej działalności wykorzystuje numery telefonów, znajdujące się w pakietach danych, które każdorazowo nabywa na podstawie zawartej umowy od współpracującego ze Spółką podmiotu, który zapewnił Spółkę o legalności źródła pochodzenia bazy danych."

Wydawać by się mogło, że blokowanie numerów to jedyny sposób na natrętów, ale zdarzały się przypadki, że ktoś dostał telefon w sprawie fotowoltaiki z aż 12 różnych numerów w ciągu jednego dnia!

Serwis Instalki.pl zwrócił jednak uwagę, że po skontaktowaniu się z  Euro Call Center można wymusić na firmie usunięcie naszego numeru z ich bazy. W tym celu wystarczy skorzystać z formularza zamieszczonego na stronie i wysłać wiadomość z żądaniem usunięcia numeru z bazy i nie wykonywania nań żadnych połączeń.

Dzwoni ten numer? Pod żadnym pozorem nie odbieraj. Oni na to liczą
Dzwoni ten numer? Pod żadnym pozorem nie odbieraj. Oni na to liczą

Internauci potwierdzają, że w wielu przypadkach ta metoda działa. Jednak są też przypadki, gdy użytkownik nie otrzymał żadnej odpowiedzi od firmy. Jeżeli nie możemy "doprosić się" usunięcia naszego numeru z bazy Euro Call Center, pozostaje nam jeszcze zwrócenie się do UODO (Urząd Ochrony Danych Osobowych) i podanie danych podmiotu naruszającego prawo.

Udostępnij:
Komentarze (73)