Dzwoni Klara Sobieraj? Oto metoda na telefony dotyczące fotowoltaiki

Dzwoni Klara Sobieraj? Oto metoda na telefony dotyczące fotowoltaiki

Jak zablokować telefony dotyczące fotowoltaiki?
Jak zablokować telefony dotyczące fotowoltaiki?
Źródło zdjęć: © GETTY | Portra
09.01.2022 11:00

Od dłuższego czasu telefony w sprawie inwestycji w fotowoltaikę nie dają Polakom spokoju. W końcu jednak znalazł się sposób na to, by się skutecznie pozbyć się natrętów.

Od około pół roku Polaków nękają telefony dotyczące fotowoltaiki, które próbuje przeprowadzać z nimi "Klara Sobieraj". Słynny już bot namawia do inwestycji w fotowoltaikę i niestety nic nie daje blokowanie przychodzących połączeń. Już po kilku dniach połączenia są wykonywane z nowej puli numerów i wspomniana "Klara" od nowa rozpoczyna nagabywanie.

Jak zablokować telefony w sprawie fotowoltaiki?

Klara Sobieraj rzekomo reprezentuje firmę czystypowiat.pl, której administratorem danych jest Euro Call Center z siedzibą na Ukrainie. Serwis dobreprogramy.pl zwrócił uwagę na nietypowe wyjaśnienie dotyczące tego, skąd firma ma nasze numery telefonów:

"Spółka w swojej działalności wykorzystuje numery telefonów, znajdujące się w pakietach danych, które każdorazowo nabywa na podstawie zawartej umowy od współpracującego ze Spółką podmiotu, który zapewnił Spółkę o legalności źródła pochodzenia bazy danych."

Wydawać by się mogło, że blokowanie numerów to jedyny sposób na natrętów, ale zdarzały się przypadki, że ktoś dostał telefon w sprawie fotowoltaiki z aż 12 różnych numerów w ciągu jednego dnia!

Serwis Instalki.pl zwrócił jednak uwagę, że po skontaktowaniu się z  Euro Call Center można wymusić na firmie usunięcie naszego numeru z ich bazy. W tym celu wystarczy skorzystać z formularza zamieszczonego na stronie i wysłać wiadomość z żądaniem usunięcia numeru z bazy i nie wykonywania nań żadnych połączeń.

Internauci potwierdzają, że w wielu przypadkach ta metoda działa. Jednak są też przypadki, gdy użytkownik nie otrzymał żadnej odpowiedzi od firmy. Jeżeli nie możemy "doprosić się" usunięcia naszego numeru z bazy Euro Call Center, pozostaje nam jeszcze zwrócenie się do UODO (Urząd Ochrony Danych Osobowych) i podanie danych podmiotu naruszającego prawo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)