E200 - ekologiczny Samsung

E200 - ekologiczny Samsung
Katarzyna Kieś

15.08.2008 06:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung udowadnia, że można tworzyć produkty w dwóch wersjach: bardziej oraz mniej eko. Słyszeliśmy niedawno o wprowadzeniu superpłaskiej "dwusetki" (i200). Tym razem przyszła kolej na wersję przyjazną środowisku, czyli E200. I nie kojarzcie tego z żadnym dodatkiem funkcjonalnym lub konserwantem z rejestru "E", czyli substancji dodawanych do produktów żywnościowych. Nad "E" w Samsungu klient nie będzie musiał kombinować, czy to czynnik rakotwórczy, czy też niewinna witaminka. To po prostu jest E od ekologii: telefon ma obudowę wykonaną z bioplastików, które powstały w wyniku przetworzenia kukurydzy. To już kolejna ekologiczna produkcja Samsunga. Poprzedni model z obudową z kukurydzianych biopolimerów pojawił się na rynku niedawno - to W510.

Samsung udowadnia, że można tworzyć produkty w dwóch wersjach: bardziej oraz mniej eko. Słyszeliśmy niedawno o wprowadzeniu superpłaskiej "dwusetki" (i200). Tym razem przyszła kolej na wersję przyjazną środowisku, czyli E200. I nie kojarzcie tego z żadnym dodatkiem funkcjonalnym lub konserwantem z rejestru "E", czyli substancji dodawanych do produktów żywnościowych. Nad "E" w Samsungu klient nie będzie musiał kombinować, czy to czynnik rakotwórczy, czy też niewinna witaminka. To po prostu jest E od ekologii: telefon ma obudowę wykonaną z bioplastików, które powstały w wyniku przetworzenia kukurydzy. To już kolejna ekologiczna produkcja Samsunga. Poprzedni model z obudową z kukurydzianych biopolimerów pojawił się na rynku niedawno -[url=http://komorkomania.pl/27661,dzieci-kukurydzy-nowy-horror-nie-nowy-telefon] to W510.

[/url]

E200 nie różni sie funkcjonalnością od mniej ekologicznych wersji "dwusetki". Poza drobnym wyjątkiem: obudową ulegająca biodegradacji. By telefonowi przydać więcej eko-szyku, dodano jeszcze pudełko z papieru makulaturowego. A ktoś bardzo dociekliwy wyliczył, że dzięki temu, iż istnieje model E200, rocznie do atmosfery uwalnia się o 2,16 ton CO2 mniej, niżeli podczas produkcji mniej ekologicznych telefonów.

Gdyby jeszcze aparat wyposażono w baterie słoneczne, byłby to prawie"full wypas" ekologiczny.

Źródło: techdigest

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)