Programiści Google’a nie tylko udostępniają praktyczne narzędzia, ale mają przy okazji poczucie humoru. W swoich dziełach umieszczają Easter Eggs – ukryte żarty lub nawiązania do popkultury. W jakich usługach możemy je znaleźć?

bETdoIid

Programiści Google’a nie tylko udostępniają praktyczne narzędzia, ale mają przy okazji poczucie humoru. W swoich dziełach umieszczają Easter Eggs – ukryte żarty lub nawiązania do popkultury. W jakich usługach możemy je znaleźć?

Żarty twórców usług Google’a najlepiej sprawdzać z wyłączonym wyszukiwaniem dynamicznym. Odpowiednią opcję znajdziesz w ustawieniach wyszukiwania – są dostępne na tej stronie.[h3]Grawitacja[/h3]

Wpisz w formularzu wyszukiwarki słowo „gravity”, a następnie wybierz Szczęśliwy traf. Gdy strona przeładuje się, rusz myszką – zobaczysz scenę niczym z „Incepcji” – Twój świat zacznie się walić ;)[h3]Askew[/h3]

bETdoIif

Wyszukaj słowo „askew”. Coś się zmieniło? Wbrew pozorom z Twoim ekranem jest wszystko w porządku.[h3]ASCII[/h3]

Sztuka tworzenia obrazów ze znaków ASCII jest wprawdzie coraz bardziej niszowa, ale wciąż ma grono swoich fanów. Należy do nich również Google – po wyszukaniu frazy „ASCII art” można zobaczyć logo wyszukiwarki narysowane za pomocą znaków ASCII.

Rekurencja

Rekurencja, czyli odwoływanie się funkcji do samej siebie, stanowi odwieczną zagadkę dla osób, które nie pojmują, że aby zrozumieć rekurencję, trzeba najpierw zrozumieć rekurencję. Nie bez przyczyny Google przeprowadza bardzo staranną rekrutację swoich pracowników – podpowiedzi wyszukiwarki wskazują, że rekurencję pojęli bezbłędnie.

Wpisz w Google.com (w polskiej wersji usługi żart nie zadziała) słowo „recursion” (rekurencja). Google wyświetli listę wyników z pytaniem, czy może chodziło o rekurencję.

bETdoIil

Mentalplex

Na jakiej zasadzie działa wyszukiwarka Google’a? Nie daj sobie wmówić bzdur o analizie linków i zapomnij o PageRanku. Google działa w oparciu o mniej oczywiste metody, jak ruchy myszki, aura użytkownika czy aktualne ciśnienie powietrza.

O tym wszystkim dowiesz się, wchodząc na tę stronę. Mentalplex miał być początkowo jedynie żartem primaaprilisowym, ale jak widać przetrwał znacznie dłużej.

Pac-Man

Google udostępnia również kultową grę. Odrobinę rozrywki zapewni wejście na stronę Google.com/pacman.[h3]Ninja[/h3]

Nigdy nie wiesz, gdzie czai się ninja. Jeden ukrył się w Google Readerze. Aby wywabić go z ukrycia wejdź na stronę Readera i szybko wciśnij klawisze: góra, góra, dół, dół, lewo, prawo, lewo, prawo, B, A, A. Kolor części strony zmieni się, a z boku wyłoni się tajemnicza postać.

bETdoIim

Symulator lotu

Symulator lotu działający w Gogle Earth zaczął swoją karierę jako primaaprilisowy żart, jednak zyskał tak dużą sympatię internautów, że postanowiono go zostawić. Wystarczy wybrać Tools i Enter Flight Simulator, by zacząć lot w dowolne miejsce na świecie.

Znacie inne żarty ukryte w usługach Google'a?

Źródło: Mashable

Komentarze (0)
bETdoIjb