Edycja zdjęc we Flickr.com

Edycja zdjęc we Flickr.com05.12.2007 15:00
Paweł Cebula

Widać tendencje, że firmy zamiast raz na jakiś czas wydawać nową wersję swojej usługi (vide Gmail, Flickr) przyjęły strategię dość regularnego rozwoju dając użytkownikom stale nowe funkcje. Ostatnio Flickr został wzbogacony o usługę Places, która pozwala na przedstawianie miejsc w których zdjęcie zostało zrobione. Dodano także geotagi. Tym razem użytkownicy Flickra otrzymali moim zdaniem znacznie bardziej przydatną opcję – edycji zdjęć, wszystko za sprawą aplikacji Picnik.

Od dnia dzisiejszego użytkownicy mogą edytować zdjęcia bezpośrednio po wgraniu ich na serwer. Cały proces edycji jest banalnie prosty – wystarczy wybrać „Edytuj Zdjęcie” (Edit Photo), następnie w zależności od tego czy wybierzemy opcję Edit, czy Create będziemy mogli wykonać stosowne czynności. Edycja pozwala na zmianę wielkości zdjęć, kadrowanie ich, obracanie, czy usuwanie „efektu czerwonych oczu”. Opcja Create umożliwia po prostu tworzenie dodatkowych efektów jak dodawanie ramek, tworzenie zdjęć w stylu Sephia, czy czarno białych.

Gdy uznamy, że jesteśmy już zadowoleni z uzyskanych efektów wystarczy zapisać swoją pracę (Save) i to wszystko. Oczywiście jest to tylko namiastka prawdziwego programu graficznego i w razie bardziej skomplikowanych działań będziemy musieli posłużyć się starym, dobrym PhotoShopem.

Źródło: LifeHacker

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)