Egzoszkielet jak z Death Stranding. Chiński dostawca jedzenia testuje rozwiązanie

Egzoszkielet jak z Death Stranding. Chiński dostawca jedzenia testuje rozwiązanie

Egzoszkielet jak z Death Stranding. Chiński dostawca jedzenia testuje rozwiązanie
Klaudia Stawska-Magdziak
06.05.2020 16:39, aktualizacja: 07.05.2020 07:21

W sieci pojawiło się wideo prezentujące dostawcę jedzenia, który testuje niezwykłe rozwiązanie wzmacniające możliwości przenoszenia towaru przez człowieka. Fani najnowszej gry Hideo Kojimy od razu rozpoznają to urządzenie.

Eksperymentalny egzoszkielet rodem z głośnej gry "Death Stranding" trafił właśnie do testów. Na profilu Sixth Tone na Twitterze można zobaczyć wideo, na których jeden z chińskich dostawców jedzenia ma na sobie niezwykłe urządzenie.

Za projekt odpowiada USL Robotics, a egzoszkielet ma pomóc przenosić nawet do 50 kg jedzenia. Jak tłumaczą jego twórcy, ma sprawdzić się przede wszystkim tam, gdzie nie da się dojechać motocyklem oraz w budynkach bez wind.

Egozszkielet bardzo przypomina urządzenie, które nosił na plecach bohater gry "Death Stranding". Podobnie jak w grze, kurier noszący egzoszkielet na plecach nie może korzystać z żadnego pojazdu. Porusza się również wolniej i nawet chodzenie wydaje się być niemałym wyzwaniem.

I chociaż do niedawna "Death Stranding" wydawało się czystą fantazją, to firmy kurierskie musiały w ostatnim czasie sprostać ogromnemu wyzwaniu. Testowanie nowych sposobów dostawy i możliwości samych kurierów nie jest więc aż tak dziwne. Pewnie nie minie dużo czasu, nim zobaczymy, czy egzoszkielety staną się normą.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)