Ekoblogia: Kamizelko-ładowarka: gadżet dla Bonda czy dla Kowalskiego?

Już za niecałe 98€ możecie stać się właścicielami  kamizelki z wszytymi giętkimi “łatkami” światłoczułymi. Wprawdzie pomysł połączenia odzieży wierzchniej z panelami słonecznymi nie jest nowy, ale tajemnica TEJ kamizelki tkwi w … kieszeniach.

charger-vest
charger-vest
Blomedia poleca

04.08.2009 13:00

Już za niecałe 98€ możecie stać się właścicielami  kamizelki z wszytymi giętkimi “łatkami” światłoczułymi. Wprawdzie pomysł połączenia odzieży wierzchniej z panelami słonecznymi nie jest nowy, ale tajemnica TEJ kamizelki tkwi w … kieszeniach.

Kieszenie w TEJ kamizelce nie są bynajmniej tylko od parady. Ukryto w nich kable i złącza, dzięki którym można bezpośrednio na sobie podładować gadżety, które ma się pod ręką, a które “wołają” o prąd. Lewa kieszeń kamizelki jest zarezerwowana dla baterii magazynującej energię. W pozostałych ukryto komplet kabli i złączek, pasujących  ponoć do większości elektronicznych gadżetów.

Można nawet stać się chodzącą ładowarką - zobaczcie film. [Dawniej podrywało się na magnetofony, empetrójki czy spacer z psem, a teraz - proszę bardzo - na darmowe ładowanie ;-)]. Nie wiem, czy związek, którego początek był szalenie energetyzujący - bo przywrócił “życie” w rozładowana komórkę czy laptopa, przetrwałby w czasie chmurnej pogody. Ale taka kamizelka powinna stać się niezbędnym elementem wyposażenia każdego globtrotera.

Źródło: Ekoblogia

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.