Ekran 3D bez okularów na CeBIT

Strona głównaEkran 3D bez okularów na CeBIT
05.02.2010 09:00
Ekran 3D bez okularów na CeBIT
Szymon Adamus
Szymon Adamus

Targi CeBIT 2010 startują drugiego marca i potrwają cztery dni. W tym czasie mamy zobaczyć 27-calowy panel 3D, który nie będzie wymagała używania okularów.

Targi CeBIT 2010 startują drugiego marca i potrwają cztery dni. W tym czasie mamy zobaczyć 27-calowy panel 3D, który nie będzie wymagała używania okularów.

Firma Sunny Ocean Studios z Singapuru zapowiedziała prezentację panelu o wspomnianej przekątnej, który będzie w stanie wyświetlać obraz 3D widoczny z 64 różnych kątów. Bez okularów. Wykorzystana technologia nie jest nowa, ale ilość kątów już tak. Dotychczas tego typu rozwiązania pozwalały na podziwianie obrazu trójwymiarowego z jednego punktu (na targach CES widzieliśmy prototypy z 8-9 punktami widoczności). Teraz ma ich być aż 64, co ma sprawić, że wspólne podziwianie głębi bez użycia okularów stanie się możliwe.

381003723109121770
Źródło zdjęć: © [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/02/Sunny.jpg)

Sunny Ocean Studios nie pokazuje na swojej stronie internetowej zbyt wielu konkretnych przykładów, ale zapewnia, że technologia ma być tania i, co ciekawe, możliwa do zaimplementowania w już działających monitorach. Podobno firma będzie w stanie zamienić tradycyjne telewizory o przekątnych d0 100 cali, w wypasione wersje 3D.

Oczywiście pozostaje ogromna ilość pytań. O jakiej rozdzielczości mówimy? Ile będzie kosztowała zamiana ekranu 2D na 3D? Kiedy pojawią się pierwsze konkretne produkty producenta? Jakie będą wymagania techniczne?

Można by tak wymieniać do rana, ale niestety koniec końców i tak musimy poczekać do drugiego marca.

Źródło: Sunny OceanengadgetIDG

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)